Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chytrá karanténa v MS kraji stále nefunguje. Hygienici musejí hledat případné nakažené klasicky

Chytrá karanténa zatím v Moravskoslezském kraji nefunguje. Hygienici proto musejí dohledávat kontakty nakažených lidí klasickým způsobem, tedy pomocí telefonu. Problémy jsou se speciálním počítačovým programem, který prý zřejmě bude nutné ještě upravit podle potřeb hygieniků.

Už před týdnem přijelo do Ostravy 6 vojenských mediků z Univerzity obrany v Hradci Králové, kteří měli pomoci hygienikům s chytrou karanténou. Připraveny jsou i mobilní odběrové týmy. Problémy jsou ale se systémem Daktela, který by měl s daty pracovat. "Třetí část chytré karantény tvoří ten samotný systém Daktela a tam se ukazuje, že to psali ajťáci v malé koordinaci s hygieniky, takže tam bude muset dojít ke změně toho systému," popisuje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Medici i hygienici už byli se systémem Daktela seznámeni. Když se ale pokoušeli dohledat nějaké kontakty, systém nefungoval správně. "Zkoušeli jsme první rozhovory s nemocnými, pozitivně testovanými osobami a ukázaly se technické problémy, které je nutné dořešit. Ještě také stále nemáme doinstalovánu tu slepou mapu, ze které bychom kontakty mohly trasovat," upřesňuje ředitelka hygienické stanice MS kraje. 

Hygienici tak musejí stále provádět trasování nakažených klasickou epidemiologickou cestou. Ve čtvrtek měl do Ostravy přijet náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který má chytrou karanténu na starosti, aby pomohl problémy vyřešit. O dalším vývoji vás budeme informovat. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - Penny Market Vrbno

od 16 400 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Cotkytle, okres Ústí nad Orlicí

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o.-002 LIDL

od 18 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků