Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie zadržela dva muže v karanténě, kteří měli úmyslně ohrožovat okolí koronavirem!

Jeden měl vyhrožovat nákazou, plivat po sousedech a vyhrožovat zabitím. Druhý zase porušovat karanténu a chodit mezi lidmi bez ochranných pomůcek. Moravskoslezská policie se poprvé setkala s podezřením na úmyslné poškození zdraví osob nebezpečnou virovou infekcí způsobující onemocnění COVID-19.

Výhrůžky zabitím i nákazou koronavirem povolaly do akce policisty speciální pořádkové jednotky. Na začátku týdne zadrželi spolu s obvodními kolegy v jedné z obcí v Moravskoslezském kraji dva muže středního věku. Jednoho policie obvinila ze zločinu šíření nakažlivé lidské nemoci a druhého z pokusu zločinu obecného ohrožení. 

"První měl porušit podmínky nařízené karantény a bez jakýchkoliv ochranných pomůcek se měl volně pohybovat v měsíci dubnu v činžovním domě i před domem na místech veřejnosti přístupných. Druhý obviněný, po vyrozumění od lékaře o povinnosti dodržovat karanténu, měl vyhrožovat nákazou koronavirem svým sousedům, plivat na ně z okna a vyhrožovat zabitím," informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Jednoho vzal soud už do vazby a druhý je stíhán na svobodě s podmínkou dodržování karantény. Oběma hrozí až osm let vězení.

"Všechny procesní úkony, zadržení i další střežení a eskortování probíhalo za použití ochranných obleků, prostředků a maximálních bezpečnostních opatření v souvislosti s přenosem nákazy," doplnila Jiroušková.

Policie nechtěla sdělovat podrobnosti ohledně místa, kde byla dvojice zadržena. Televizi Polar se ale podařilo zjistit, že to bylo na Rýmařovsku. U jednoho z mužů se navíc nákaza opravdu potvrdila.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy