Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Anonym ráno ohlásil uložení bomby v Kauflandu, ale neřekl ve kterém. Nic se nenašlo

Stovky policistů musely v neděli ráno do akce. Za mimořádných opatření prohledávali více než 130 poboček prodejen Kaufland v zemi. V jedné z nich někdo ohlásil bombu, ale nebyl konkrétní.

Rozsáhlá policejní akce probíhala i v Kauflandech napříč celým Moravskoslezským krajem. Lidé hlásili na sociální sítí doslova záplavy zpráv ze všech míst "Havířov oba Kauflandy zavřené, hlášena bomba.", "Ostrava taky, dva zavřené a všude policie", "Celé parkoviště kromě benzínky je označené páskou, nikdo se tam nedostane, je tam plno policejních vozidel", "Totéž i v Orlovském Kauflandu.", "V Kopřivnici policie u Kauflandu a nikoho nepouští dovnitř."

V Moravskoslezském kraji je celkem 18 prodejen, všechny prohledávala policie, podobně jako v celé zemi. Přijala totiž anonymní oznámení, že v jedné z prodejen v Česku je bomba. "Dnes v ranních hodinách jsme přijali anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému v obchodním řetězci. Policisté v rámci Moravskoslezského kraje učinili potřebné úkony k zajištění bezpečí obyvatel, jako například uzavření řetezců, které postupně po provedení všech nezbytných úkonů otevíráme, informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Na opatření se podílelo přes 150 policistů. Mezi nimi byli také členové speciální pořádkové jednotky i pyrotechnici. Nechyběli ani psi na vyhledávání výbušnin. Žádná bomba se ale nenašla. "Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy," doplnila Štětínská.

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail