Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Boj s časem! Policisté zachránili život ztracené seniorce z Třince

Seniorka v ohrožení života spustila v pondělí rozsáhlou pátrací akci v Třinci. Desítky policistů spolu se strážníky i policejními psy po téměř 80leté ženě pátrali 4 hodiny. Nakonec ji našli dezorientovanou a naštěstí nezraněnou v několik kilometrů vzdálené Bystřici.

Pátrání, které mělo šťastný konec se rozjelo po 17 hodině. Téměř 80letá žena odešla odpoledne z třineckého zařízení pro seniory. Pro policisty začal boj s časem, podle pečovatelů totiž byla žena dezorientovaná a pravidelně potřebovala léky. Policisté okamžitě prověřili příbuzné a známé, zkontrolovali zdravotnická zařízení a prohledávali řadu míst ve městě. "Jednalo se o okolí zařízení a širší oblast, ve které je kromě bytové zástavby také lesní terén. Perimetr pátrání policisté velmi rychle rozšiřovali, užívali dostupnou techniku, spolupracovali rovněž se strážníky městské policie," informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

V terénu byly přes dvě desítky policistů, z obvodních oddělení, dopravního inspektorátu, kynologové se služebními psy i příslušníci speciální pořádkové jednotky. Nakonec ženu objevili kolem 21 hodiny v několik kilometrů vzdálené Bystřici. "Byla už tma a poměrně chladno. Paní nejevila známky zranění, komunikovala," doplnila Štětínská.

Policisté speciální pořádkové jednotky, kteří ji našli, ji také bezpečně dopravili zpět do domova.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail