Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžař na Ovčárně nezvládl jízdu na rozbředlém sněhu a vážně si zlomil nohu, do akce musel vrtulník

Kombinace vysoké rychlosti a rozbředlého sněhu, zřejmě zavinila těžké zranění devětačtyřicetiletého lyžaře v Jeseníkách. Muž nezvládl sjezd na Ovčárně, vážně si zlomil nohu a musel pro něj přiletět vrtulník.

Horskou službu zalarmovali pracovníci skiareálu v úterý po poledni. "Jakmile jsme k němu dojeli, zjistili jsme, že má něco s nohou. Vzhledem k velkým bolestem a poloze končetiny jsme měli podezření na zlomeninu. Ihned jsme se proto spojili s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje a dohodli se, že ke zraněnému vyšlou sanitní vůz," popsal situaci Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Záchranáři muže zafixovali do vakuové matrace a šetrně převezli na sněžném skútru na nedaleké parkoviště. Když zdravotníci viděli zranění, okamžitě povolali na místo vrtulník z Ostravy. "Zasahující záchranářka pacientovi zajistila žilní vstup a podala léky tlumící bolest, posléze v péči pokračovali letečtí záchranáři," informoval mlulvčí záchranky Lukáš Humpl.

Lyžař zřejmě nezvládl jízdu na rozbředlém sněhu. „I přes nouzový stav v zemi je zde mnoho lyžařů, kteří si chtějí užít zřejmě poslední otevřený areál. I když lyžařská sezóna končí, tak by ale měli všichni bezpodmínečně dodržovat Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích,“ varoval Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že kromě rychlé jízdy by lyžaři měli dát pozor na aktuální stav sněhové pokrývky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy