Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžař na Ovčárně nezvládl jízdu na rozbředlém sněhu a vážně si zlomil nohu, do akce musel vrtulník

Kombinace vysoké rychlosti a rozbředlého sněhu, zřejmě zavinila těžké zranění devětačtyřicetiletého lyžaře v Jeseníkách. Muž nezvládl sjezd na Ovčárně, vážně si zlomil nohu a musel pro něj přiletět vrtulník.

Horskou službu zalarmovali pracovníci skiareálu v úterý po poledni. "Jakmile jsme k němu dojeli, zjistili jsme, že má něco s nohou. Vzhledem k velkým bolestem a poloze končetiny jsme měli podezření na zlomeninu. Ihned jsme se proto spojili s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje a dohodli se, že ke zraněnému vyšlou sanitní vůz," popsal situaci Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Záchranáři muže zafixovali do vakuové matrace a šetrně převezli na sněžném skútru na nedaleké parkoviště. Když zdravotníci viděli zranění, okamžitě povolali na místo vrtulník z Ostravy. "Zasahující záchranářka pacientovi zajistila žilní vstup a podala léky tlumící bolest, posléze v péči pokračovali letečtí záchranáři," informoval mlulvčí záchranky Lukáš Humpl.

Lyžař zřejmě nezvládl jízdu na rozbředlém sněhu. „I přes nouzový stav v zemi je zde mnoho lyžařů, kteří si chtějí užít zřejmě poslední otevřený areál. I když lyžařská sezóna končí, tak by ale měli všichni bezpodmínečně dodržovat Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích,“ varoval Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že kromě rychlé jízdy by lyžaři měli dát pozor na aktuální stav sněhové pokrývky.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

CHŘÍBEK CZ s.r.o. - Ludgeřovice

od 21 360 Kč/měsíc

Detail

Agropodnik Hostíčkov s.r.o.

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

PROSEMANT s.r.o. - Přízeř

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků