Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

5000 lidí v MS kraji se může nechat zdarma otestovat. Stačí se přihlásit přes internet

Moravskoslezský kraj si udělá své vlastní plošné testování obyvatel. Využije k tomu nejen nové vzorky, které budou odebrány podle předem stanoveného algoritmu, ale i vzorky, které v minulých dnech byly odebrány klientům a pracovníkům v sociálních službách. Testování začne tento týden.

Vedení našeho kraje se poučilo v ostatních regionech, kde začalo plošné testování na nemoc Covid 19 v minulém týdnu a jde na to chytře. Aby zabránilo frontám na odběrových místech, vytvořili odborníci webovou aplikaci, která bude osoby objednávat na odběrová místa na konkrétní čas. "Budeme testovat ve všech okresech, budeme mít připravenu aplikaci a nyní probíhá její testování na úřednících MSK. Od 30.4. respektive od 1. 5. by měl projekt naběhnout v plné síle," popisuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák. 

Na rozdíl od pražského bude testování v MS kraji anonymní. Otestováno by mělo být celkem 5 tisíc osob napříč věkovými skupinami a okresy. K tomu se přidají i výsledky testování 17 tisíc klientů a pracovníků v sociálních službách. "První roztřídění je podle věku, pohlaví a bydliště. Potom tam musí zájemce zadat kontaktní údaje, na které zašleme informace, které se toho testování týkají," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Testovat se bude na stávajících odběrových místech, ke kterým přibudou ještě dvě mobilní. Zájemci se mohou hlásit na webu msk.cz od 30. dubna. Testování bude trvat asi 3 týdny a 20. května by měly být výsledky.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Sociální služby Uh. Hadiště - Vincentinum

od 15 770 do 22 990 Kč/měsíc

Detail

Derpal Logistic s.r.o. - ČB

od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Diecézní charita Brno - Oblastní charita ZR - Centrum prevence

od 130 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků