Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

5000 lidí v MS kraji se může nechat zdarma otestovat. Stačí se přihlásit přes internet

Moravskoslezský kraj si udělá své vlastní plošné testování obyvatel. Využije k tomu nejen nové vzorky, které budou odebrány podle předem stanoveného algoritmu, ale i vzorky, které v minulých dnech byly odebrány klientům a pracovníkům v sociálních službách. Testování začne tento týden.

Vedení našeho kraje se poučilo v ostatních regionech, kde začalo plošné testování na nemoc Covid 19 v minulém týdnu a jde na to chytře. Aby zabránilo frontám na odběrových místech, vytvořili odborníci webovou aplikaci, která bude osoby objednávat na odběrová místa na konkrétní čas. "Budeme testovat ve všech okresech, budeme mít připravenu aplikaci a nyní probíhá její testování na úřednících MSK. Od 30.4. respektive od 1. 5. by měl projekt naběhnout v plné síle," popisuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák. 

Na rozdíl od pražského bude testování v MS kraji anonymní. Otestováno by mělo být celkem 5 tisíc osob napříč věkovými skupinami a okresy. K tomu se přidají i výsledky testování 17 tisíc klientů a pracovníků v sociálních službách. "První roztřídění je podle věku, pohlaví a bydliště. Potom tam musí zájemce zadat kontaktní údaje, na které zašleme informace, které se toho testování týkají," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Testovat se bude na stávajících odběrových místech, ke kterým přibudou ještě dvě mobilní. Zájemci se mohou hlásit na webu msk.cz od 30. dubna. Testování bude trvat asi 3 týdny a 20. května by měly být výsledky.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail