Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hejtman Ivo Vondrák varuje! Konec nouzového stavu může ohrozit dodávky ochranných pomůcek

Moravskoslezský kraj pravidelně zásobuje lékaře, zdravotníky i poskytovatele sociálních služeb ochrannými pomůckami. Hejtman ale dlouhodobě upozorňuje, že jakmile skončí nouzový stav, budou si muset všichni zajistit dodávky potřebného materiálu sami.

Kraj otevřel v pořadí už sedmý objednávkový systém na distribuci ochranných pomůcek. Žádají o ně lékaři, zdravotníci i poskytovatelé sociálních služeb. Ve středu bude pokračovat distribuce roušek a respirátorů. Roušky dostanou všichni, u respirátorů je kraj schopen pokrýt pouze polovinu žádostí.

"Kdybychom měli toho dostatek, tak rozdělíme všechno a nemusíme rozdělovat pouze 50 procent respirátorů, takže ta situace není zdaleka taková, jak si někteří myslí, že je všeho dost. Není všeho dost," řekl hejtman Ivo Vondrák.

Konec nouzového stavu může situaci podle hejtmana ještě zhoršit, protože díky nouzovému stavu pomůcky doposud centrálně zajišťoval stát.

"Máme dva distribuční kanály, Ministerstvo vnitra a Ministerstvo zdravotnictví, které zásobuje výhradně Fakultní nemocnici Ostrava a Krajskou hygienickou stanici, zbytek je všechno na nás," upozornil hejtman.

Jen z Číny bylo do České republiky dopraveno kolem 2 tisíc tun materiálu za skoro 4 miliardy korun. Ministerstvo vnitra už letecký most ukončilo. "Dodávky, které se sem postupně doručily z Číny se vyčerpají na přelomu května a června," doplnil hejtman.

Jakmile skončí nouzový stav, budou si muset zajistit ochranné pomůcky všichni sami.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

GASL CZ s.r.o. - pobočka Prostějov

od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

Základní škola a Mateřská škola Nedašov, příspěvková organizace

od 19 770 do 24 780 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků