Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bouřka potrápila hlavně hasiče na Bruntálsku a Rýmařovsku, řádil i blesk

Bouřky spojené se silným deštěm se z přelomu neděle 7. června na pondělí 8. června prohnaly prakticky celou republikou. V Moravskoslezském kraji počasí řádilo nejvíce v okolí měst Rýmařov a Bruntál. Zbytek kraje byl podle mluvčího HZS MSK Petra Kůdely od přírodních nehod vesměs uchráněn. Všechny události se naštěstí obešly bez zranění.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Šlo především o čerpání vody z přízemí rodinných domů a sklepů v obcích Tvrdkov, Horní Město a Rýmařov, ale i z výtahových šachet obytných domů v Rýmařově. Hasiči také museli z komunikací odstraňovat bahno, které přiteklo z polí."

Škodu odhadem asi 40 tisíc korun způsobil blesk ve Václavově u Bruntálu. V neděli odpoledne tam zasáhl vzrostlý jasan a rozštípl ho na několik částí. Jedna z nich se ale odrazila od zahradní chatky, ve které následně začala hořet elektroinstalace. Naštěstí byl na místě majitel, který požár uhasil práškovým přenosným hasicím přístrojem. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zde zkontrolovali uhašení termokamerou a potom zabezpečili prasklý strom čtyřmi upínacími pásy (kurtnami). O pokácení stromu se pro velmi špatnou příjezdovou cestu ke stromu postaral starosta obce s místní jednotkou hasičů, mj. pomocí lesního stroje Lakatoš."

Desítky popadaných stromů hasiči odstraňovali po sesuvech půdy mezi rýmařovskou místní částí Ondřejov a Dlouhou Loučkou (Olomoucký kraj) už v neděli odpoledne. Tamní silnice musela být uzavřena.

foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy