Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bouřka potrápila hlavně hasiče na Bruntálsku a Rýmařovsku, řádil i blesk

Bouřky spojené se silným deštěm se z přelomu neděle 7. června na pondělí 8. června prohnaly prakticky celou republikou. V Moravskoslezském kraji počasí řádilo nejvíce v okolí měst Rýmařov a Bruntál. Zbytek kraje byl podle mluvčího HZS MSK Petra Kůdely od přírodních nehod vesměs uchráněn. Všechny události se naštěstí obešly bez zranění.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Šlo především o čerpání vody z přízemí rodinných domů a sklepů v obcích Tvrdkov, Horní Město a Rýmařov, ale i z výtahových šachet obytných domů v Rýmařově. Hasiči také museli z komunikací odstraňovat bahno, které přiteklo z polí."

Škodu odhadem asi 40 tisíc korun způsobil blesk ve Václavově u Bruntálu. V neděli odpoledne tam zasáhl vzrostlý jasan a rozštípl ho na několik částí. Jedna z nich se ale odrazila od zahradní chatky, ve které následně začala hořet elektroinstalace. Naštěstí byl na místě majitel, který požár uhasil práškovým přenosným hasicím přístrojem. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zde zkontrolovali uhašení termokamerou a potom zabezpečili prasklý strom čtyřmi upínacími pásy (kurtnami). O pokácení stromu se pro velmi špatnou příjezdovou cestu ke stromu postaral starosta obce s místní jednotkou hasičů, mj. pomocí lesního stroje Lakatoš."

Desítky popadaných stromů hasiči odstraňovali po sesuvech půdy mezi rýmařovskou místní částí Ondřejov a Dlouhou Loučkou (Olomoucký kraj) už v neděli odpoledne. Tamní silnice musela být uzavřena.

foto: HZS MSK
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Autotyp H+S s.r.o. MVP

od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

PS REXTER s.r.o. - Čestlice (Říčany)

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Domov u rybníka Víceměřice, příspěvková organizace

od 22 800 do 34 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků