Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve volbách bude kandidovat nové politické hnutí Volba pro kraj. Prioritami jsou práce, zdraví, pohoda

Krajské volby se blíží a politické strany a hnutí představují své programy. Nováčkem letošních voleb v MS kraji bude hnutí Volba pro kraj. Za své priority označilo práci, zdraví a pohodu.

Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj mají mnoho společného. Zejména jde o oblasti zaměřené na průmysl a také jsou na prvních třech místech v počtu nezaměstnaných v České republice. Tyto důvody vedly v těchto krajích ke vzniku hnutí Volba pro kraj, které bude kandidovat v podzimních volbách. Lídrem hnutí v Moravskoslezském kraji je Josef Krysta.

Josef Krysta, VOK, lídr hnutí: "Osobně bych se zaměřil na vnímání naší skupiny našeho hnutí, tzn. těch námětů bude určitě hodně a po analýzách, které určitě budou, se zaměřit na ty oblasti, které jsou nejtíživější." 

Na druhém místě kandidátky je Renáta Valerie Nešporek, která se chce zaměřit na podnikatele. Na krajském úřadě by na jejich podporu měl prý vzniknout nový odbor. 

Renáta Valerie Nešporek, VOK, kandidátka hnutí: "Chtěla bych se zaměřit na podnikatelské prostředí, protože to je teď něco, co u mě akceleruje a co je takové intenzivní. Podepsal se na tom i Covid - 19, který ten segment malého a středního podnikání ukázal jako velmi zranitelný."

Priority hnutí se prý dají shrnout do slov práce - tedy rozvoj podnikání a zaměstnanosti, zdraví - dostupná a kvalitní péče a zlepšování životního prostředí a pohoda - tedy lepší možnosti pro využívání volného času. Cílem hnutí je jakýkoliv úspěch ve volbách. Kampaň povede prostřednictvím sociálních sítí a letáků. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy