Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlatá Tretra bude i letos i když s omezeními. Hlavním taháky bude oštěp a výška

Dnes máme dobrou zprávu pro milovníky sportu a hlavně atletiky. Zlatá Tretra navzdory omezením kvůli novému coronaviru bude. Termín byl stanoven na 8. září a diváci se mají opět na co těšit. Na zdraví atletů, pořadatelů a diváků bude dohlížet tzv. covidový manažer.

8. září se bude v Ostravě konat jedna z největších letošních akcí a určitě největší od pandemie Covid 19 - Zlatá Tretra. Letošní mítink bude jiný. Většina atletů bude z Evropy a ze zámoří se mohou zúčastnit pouze ti sportovci, kteří zde dlouhodobě trénují. 

Alfons Juck, manažer Zlaté Tretry: "Diváci Tretry vědí, že děláme tradičně kvalitní oštěp. Ředitel mítinku Jan Železný by to jinak ani nedopustil. Představí se nejlepší čeští závodníci, muži i ženy a pokusíme se i o zahraniční kvalitu. Déle už máme projekt trojskoku mužů i žen, ale nejnověji jsme oznámili výšku mužů." 

Halový mistr světa ve výšce Ital Tamberi, už letos skočil 230 cm a mohl by pomoci našemu nejlepšímu skokanovi Marku Bahníkovi k velkému výkonu. Marek se ke skoku dostal přes víceboj.

Marek Bahník, výškař: "Mě to všechno baví, ale bohužel už teď nemám prostor se všemu věnovat. Je tam i riziko zranění a další rizika, takže zůstávám u výšky."

Atletický mítink se koná už 59 sezón. K samozřejmostem patří i podpora ze strany Ostravy i Moravskoslezského kraje.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Musíme začít žít. Bohužel ten Covid tady nastolil atmosféru hořkosti z toho, že jsme pořád od něčeho izolováni a myslím, že Tretra by to mohla prolomit. Držme si  palce." 

Na zdraví bude dohlížet covidový manažer. Bude snažit co nejlépe ochránit atlety, pořadatele i diváky. Kapacita stadionu bude omezena na 5 tisíc lidí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy