Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skončí ředitelka krajských hygieniků Svrčinová? Vyzval ji k tomu ministr Vojtěch

"Přestože jsou přijatá opatření v Moravskoslezském kraji jednoznačně správná, ředitelka KHS Pavla Svrčinová absolutně nezvládla komunikaci s místní samosprávou i s veřejností." Takto se v neděli vyjádřil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) pro CNN Prima NEWS, napsal to v SMS zprávě.

Ředitelka Svrčinová by prý měla zvážit, jestli je schopna nadále řídit moravskoslezské hygieniky. Je přitom zřejmé, že ministr o opatření věděl dopředu a neměl větší výhrady. Pavla Svrčinová už v pátek na tiskové konferenci sdělila, že opatření spolu diskutovali a navíc k němu potřebovala stanovisko MZ.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Moravskoslezského kraje: "Diskutovali jsme ještě v půl desáté večer, mě pan ministr žádal o opatření ve vztahu ke vstupu do zoologické zahrady. Já teda k vydání každého toho opatření potřebuji souhlas ministerstva zdravotnictví, který jsem samozřejmě dostala a se souhlasem ministerstva zdravotnictví jsme ještě dolaďovali některé body, kdy mně to komentoval pan náměstek pro právo ministerstva."

Ředitelka Svrčinová na řekla pro Právo, že ministr ji vyzvat může, a pokud chce, ať ji odvolá.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Moravskoslezského kraje pro Právo: „Je to pro mě novinka. Včera mi ale naznačil v esemesce, že mám zvážit, jestli zvládám vést krajskou hygienickou stanici."

Přestřelku na sociálních sítích komentují nejen lidé, ale také krajští politici.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Moravskoslezského kraje: "Může se stát, že nám poklesne počet nemocných, ta opatření budou účinná a lidé budou nosit roušky, tak předpokládám, že kromě těch roušek pravděpodobně dojde ke zmírňování těch opatření."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy