Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hospodářská kriminálka dopadla metodou Kobra podvodníky s reklamou. Měli i závodit v autech

Dva roky práce hospodářské kriminálky a 7 zadržených osob, které se různým způsobem podílely na daňových podvodech. Skupina založila fiktivní firmy, které měly účtovat peníze za reklamní služby v motoristickém sportu. Nejenže tyto služby nebyly často provedeny, ale firmy si ještě dokonce neoprávněně deklarovaly odpočet daně.

Celkem 6 osob ve věku 31 - 64 spolupracovalo na velmi sofistikovaném podvodu založeném na fiktivních platbách za reklamu na závodních autech. Kriminalisté pracovali na případu 2 roky metodou kobra. Hlavou skupiny byli otec se synem z Opavy, ale gang pracoval i v Ostravě, Frýdku-Místku a Zlíně. Založili několik fiktivních firem, které měli realizovat a účtovat za reklamní služby.

Martin Válek, šéf hospodářské kriminálky MS kraje: "Dva pachatelé ve vztahu otec a syn se, jako jednatelé stíhané právnické osoby, domluvili se třetím z obviněných a ten jim opatřil fiktivní účetní doklady na jména tří právnických osob, které nevykonávaly žádnou podnikatelskou činnost." 

Reklama měla být realizována v oblasti motorsportu. Konkrétně se pravděpodobně jednalo o okruhové závody vozů. V roce 2016 a 17 neoprávněně deklarovali nadměrné odpočty daně z přidané hodnoty a tím došlo ke zkrácení daně nejméně 33 milionů korun.

Martin Válek, šéf hospodářské kriminálky MS kraje: "Státní zástupkyni jsme dali návrh na zajištění nemovitostí z majetku obviněných v hodnotě 11, 4 milionu korun. Bude to pro účely trestu propadnutí majetku. " 

Daňovému úřadu byly určité transakce podezřelé a několikrát si předvolali některého z nastrčených jednatelů. Ten měl vždy přesně sepsánu výpověď od hlavních organizátorů podvodu.  Policisté zajistili několik aut, ale i loď a 4 miliony v hotovosti. Obviněným hrozí 10 let vězení. 
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Dnes
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PĚKNICE s.r.o. - Čerpací stanice Shell

od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Sampajja s.r.o. - 000

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků