Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygiena bude opatření proti Covid-19 komunikovat ještě před vyhlášením. V pátek se mohou některá omezení změnit

V pondělí se bezpečnostní rady mimořádně zúčastnil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který už od rána zjišťoval podrobnosti k fungování chytré karantény a situaci v našem kraji. Ředitelka krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová uznala chybu v komunikaci při vyhlášení zpřísňujících opatření v pátek a slíbila, že bude všechny další změny nejprve komunikovat na bezpečnostní radě kraje.

V pátek vydala krajská hygienická stanice zpřísňující opatření pro celý MS kraj. Nevoli způsobilo hlavně to, byla vyhlášena s okamžitou platností, což kritizovali například pořadatelé akcí. O ničem nevěděli dopředu ani na hejtmanství, což vedlo ke kritice ředitelky hygieny Pavly Svrčinové a ministr Vojtěch ji dokonce vyzval k rezignaci. V pondělí ministr zdravotnictví dorazil do Ostravy a osobně se zúčastnil bezpečnostní rady kraje. 

Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví: "Odborně ta opatření byla správná. Každý ředitel hygienické stanice ale musí prostě komunikovat ta opatření dostatečně dopředu."

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Dohodli jsme se, že každé opatření a jeho důvod budu prezentovat nejlépe cestou bezpečnostní rady, kdy požádám pana hejtmana, aby ji svolal aspoň den předtím, než bude mimořádné opatření vydáno."

Dalším výstupem jednání bezpečnostní rady je rozhodnutí, že opatření a jejich dopady budou pravidelně revidovány. Pokud už nebudou potřeba, budou rušeny a nebo naopak. 

Ivo Vondrák: hejtman MS kraje: "Požadujeme po krajské hygienické stanici, aby opatření, která vydala, průběžně prověřovala. Do jaké míry jsou smysluplná a do jaké míry skutečně zatěžují oblasti, které nemají problém."

Nejdříve budou hygienici vyhodnocovat přijatá opatření ve čtvrtek a v pátek pak mohou být některá změněna. Týká se to například venkovních akcí, které by se mohly případně konat i pro více než 100 osob, pokud by měli roušky. Prozatím to není možné. 
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Zítra
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

KOMINEX CZ s.r.o. pracoviště Vyškov

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

SOLID CONSTRUCTION GROUP a.s. - Mořina

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

LIVOL WORKS s.r.o. - Jirny

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků