Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Iniciativa "Kultura v MS kraji" chce žalovat hygieniky. Vadí jim způsob, jakým vyhlásili opatření proti pandemii

Páteční opatření hygieniků proti novému koronaviru zabila kulturu v MS kraji. Takováto prohlášení zaznívala na tiskové konferenci nově vzniklé iniciativy organizátorů akcí, stánkařů, majitelů klubů i umělců. Nyní připravují žalobu na krajskou hygienickou stanici a budou požadovat zrušení opatření.

Páteční rozhodnutí Krajské hygienické stanice Ostrava, která zpřísnila proticovidová opatření, silně zasáhla do kulturního života v celém regionu. Mnoho akcí muselo být zrušeno a nebo se uskuteční v omezené míře. NeFestival, který začal ve středu, byl po dvou dnech přerušen, zrušena byl i vyprodaný festival 1000 People of Love.

Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love a 1000 People for Love: "Není možné, aby se v právním státě rozhodovalo z minuty na minutu a navíc zpětně. Ti lidé, kteří to rozhodovali, vůbec nedokázali domyslet souvislosti a kolik tisíc a tisíc lidí to ovlivní." 

Na festivaly a další akce pro větší počet návštěvníků navazuje mnoho dalších profesí, které přišly o práci a příjem. Proto se všichni spojili do iniciativy Kultura v MS kraji a chtějí žalovat hygieniky, kteří opatření vyhlásili. 

Karolína Skórková, ředitelka festivalu Meat Design: "Žaloba bude směřovat na vydavatele těch opatření, což je krajská hygienická stanice a je to z důvodu jakým ta opatření vznikla a co způsobila." 

Iniciativu přišli podpořit i vrcholní politici z kraje a Ostravy, kteří mají kulturu na starosti. 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Určitě se tím budeme zabývat a budeme hledat nějakou pomoc, pokud to bude nutné." 

Vedení hygienická stanice slíbilo, že v pátek zreviduje všechna přijatá opatření některá může zmírnit. Týká se to například akcí pod širým nebem, které by se snad mohly konat i pro více než 100 osob, pokud by měly roušky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy