Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři zranění po dvou ranních nehodách, hasiči zasahovali v Dolním Benešově a v Děhylově

Dvě ranní dopravní nehody nedaleko od sebe zaměstnaly hasiče v Dolním Benešově a v Děhylově. U první, která se stala před půl osmou, se zranily tři osoby, z toho dvě vážně. U druhé o víc než půl hodiny později museli hasiči vyprostit řidiče osobního auta.

K první nehodě byli hasiči i další složky IZS povolány v 07:21 hodin. V katastru obce Dolní Benešov na Opavsku se srazila dvě osobní auta. Na místo události byly okamžitě povolány dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanice Hlučín a Opava.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že jedno vozidlo skončilo po nárazu mimo komunikaci. Hasiči ihned obě vozidla zajistili proti požáru a poskytli zraněným osobám předlékařskou pomoc. Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby a přistání vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, pomáhali hasiči dále s ošetřováním a následným transportem zraněných. Po dobu zásahu vrtulníku letecké záchranné služby u nehody byla komunikace zcela uzavřena."

O více než půl hodinu později se ale stala další nehoda automobilu, které sjelo z cesty, ale se z něj nemohl dostat ven. Operační středisko na místo události profesionální jednotku ze stanice Ostrava-Poruba spolu s dobrovolnými kolegy z Hlučína.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči tedy ihned vozidlo zajistili proti požáru a stabilizovali proti dalšímu pohybu. Následně, po stabilizaci vozidla, zasahující hasiči spojili své síly a silné paže a vyprostili zraněného řidiče, kterého předali do péče připraveným záchranářům zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy