Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji se rozvolňují protiepidemická opatření. Kulturní akce budou pro tisíc lidí v rouškách

Hygienici v MS kraji rozvolňují některá protiepidemická opatření. Týká se to zejména kulturních akcí, kterých se nově může zúčastnit až tisíc lidí, kteří budou mít povinnost nosit roušky. Na Bruntálsku, kde je minimum nakažených, mohou být akce dokonce bez roušek. Bary a restaurace mohou být otevřeny o hodinu déle, tedy do půlnoci.

Minulý pátek vyhlásila Krajská hygienická stanice v Ostravě protiepidemická opatření, která zvedla vlnu nevole. V Ostravě se dokonce konala demonstrace a vznikla iniciativa Kultura v MS kraji, která hygieniky chce žalovat. Kritika se týkala především okamžité platnosti opatření a omezení kulturních akcí stem návštěvníků. Po týdnu se opatření zmírňují. Kulturních akcí se může účastnit až tisíc lidí, ale musejí mít roušky. Výjimkou je Bruntálsko, kde roušky mít nemusejí. 

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MS kraje: "Všechny venkovní akce lze realizovat při dodržení desinfekce při vstupu na danou akci a při nošení roušek. Jsem za to velmi rád." 

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Opatření nejsou ze vzduchu. Zhodnotili jsme týdenní incidenci. Došlo k poklesu o zhruba 40 případů, takže ta incidence nám jde dolů, byť jsme testovali na dolech." 

Bary a restaurace mohou být otevřeny do půlnoci. Roušky zůstávají ve vnitřních prostorách a v hromadné dopravě. Zrušeno bylo opatření na přírodních koupalištích, kde mohlo být jen 100 návštěvníků. 


Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Přírodní koupaliště včetně porubského ve Vřesině nebudou regulována. Budete si tam moci chodit zaplavat a zaskotačit." 

Návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory jsou možné jen s respirátorem. Nadále také platí, že pendleři musejí mít co dva týdny negativní test. Nová opatření vyvěsí ve čtvrtek hygienici na úřední desku a platit budou od pátečního rána. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy