Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skvělá zpráva! Policista zasažený bleskem se uzdravil, po propuštění z nemocnice poděkoval kolegovi a zdravotníkům

Lékaři po více než týdenní hospitalizaci v úterý propustili policistu (35), kterého ve službě v Beskydech zasáhl blesk. Muž byl v péči odborníků Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie Fakultní nemocnice Ostrava.

V neděli 26. července odpoledne do dvoučlenné policejní hlídky v Beskydech, v lokalitě Staré Hamry uhodil blesk. Jednoho odhodil a druhého vážně popálil a zastavil mu krevní oběh.

Dvojici policistů zasáhl blesk zrovna ve chvíli, kdy společně při výkonu služby projížděli na čtyřkolce horským terénem.

Muž je ve velmi dobrém zdravotním stavu a jeho další pobyt ve Fakultní nemocnici Ostrava už proto nebyl nutný - takto se dá shrnout skvělá zpráva, která v úterý 4. srpna přišla z FNO, kde byl policista po ošetření hospitalizován více než týden.

policista po propuštění z nemocnice „Využiji této příležitosti, abych poděkoval kolegovi i náhodným kolemjdoucím, kteří mi poskytli první pomoc přímo na místě. Obrovský dík patří posádce vrtulníku a pak týmu Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO. To, že existuje popáleninové centrum jsem sice věděl, ale že jednou budu jeho pacientem mě nikdy nenapadlo . Cítím se výborně a uvědomuju si, že k rodině se mohu vrátit jen díky profesionálně poskytnuté pomoci."

Podle odborníků jde o velmi vzácný případ, většina lidí zasažených bleskem má totiž trvalé následky.

prim. MUDr. Jan Jahoda z Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO: „Řekl bych, že to byl souběh příznivých okolností jak přírodních, tak lidských. Pacienta jsme probudili 24 hodin po zásahu. Komunikoval , byl orientovaný a proto jsme jej mohli přeložit na standartní jednotku Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie.".

Fakultní nemocnici Ostrava přijme ročně průměrně jednoho člověka, kterého zasáhl blesk.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy