Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny NATO budou bez diváků. Živý přenos poběží na České televizi

Dny NATO na Letišti Leoše Janáčka Ostrava budou i v letošním roce. Kvůli novému koronaviru ale bohužel bez diváků. Pořadatelé se proto dohodli s Českou televizí, která bude celou leteckou šou přenášet živě. Na akci budou také oceněny bezpečnostní složky a příslušníci IZS za práci, kterou odvádějí v boji s pandemií.

Dny NATO v Ostravě budou navzdory opatřením hygieniků kvůli pandemii. Budou ale bez diváků přímo na letišti. Leteckou šou bude možné sledovat v přímém přenosu na České televizi 19. a 20. září.

Zbyněk Pavlačík, pořadatel akce: "Moc nás mrzí a bylo to nejtěžší rozhodnutí za 20 let, že akce bude jen pro diváky bez návštěvníků."

Dny NATO budou výjimečné tím, že se jich po oba dny zúčastní 500 a 500 příslušníků bezpečnostních složek a integrovaného záchranného systému, kteří se podíleli na zvládnutí koronavirové krize. Všichni budou zároveň oceněni.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Chtěli bychom při této příležitosti poděkovat všem složkám IZS za to, co pro nás udělali během pandemie."

V programu tentokrát nebudou statické ukázky, ale pouze dynamická akce. Potvrzeni jsou prozatím všichni čeští účastníci, kteří chystají atraktivní ukázky.

Petr Hromek, velitel Vzdušných sil AČR: "Budou k vidění klasicky pozemní ukázky nejenom armády, ale bude vystupovat i PČR, Městská policie, máme přislíbenu i hradní stráž. Ten program ale teprve ladíme." 

Pro návštěvníky bude uzavřen areál akce a z bezpečnostních důvodů bude platit zákaz vstupu i na pozemky MS kraje v okolí. Uzavřeny budou příjezdové cesty mezi Novou Horkou, Petřvaldem a Košatkou, organizátoři nedoporučují sledování leteckých ukázek v okolí areálu akce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy