Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezpečnostní rada MS kraje se znovu sešla. Řešil se znepokojivý nárůst případů onemocnění Covid 19 ve školách

V Ostravě se znovu sešla bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje. Odborníci, šéfové složek integrovaného záchranného systému a politici řešili současnou situaci v regionu a znepokojivý nárůst nemoci Covid - 19 ve školách. Byla aktivována krajská epidemiologická komise.

Se začátkem školního roku se stalo to, čeho se epidemiologové obávali. Ředitelka hygienické stanice oznámila, že v celém kraji není jediný okres, kde by nějaká škola neměla třídu v karanténě. Uzavřena ale byla zatím jen jedna a to Základní škola Aleše Hrdličky v Ostravě - Porubě. V ostatních školách jde nejvíce o 5 žáků na třídu a nebo o učitele.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Máme chycený průřez celého kraje, co se týká škol. Základní i střední školy a je to opravdu ve všech okresech i na Bruntálsku, kde došlo k zavlečení nákazy do ZŠ."

Bezpečnostní rada kraje se také dohodla, že aktivuje krajskou epidemiologickou komisi, která bude koordinovat případná opatření v boji s epidemií. Zatím je ale prý situace v celém regionu dobrá. Také ohniska koronaviru v OKD vyhasla. Objevilo se ale lokální ohnisko na Bruntálsku, takže začne znovu fungovat odběrové místo v Krnově, kde se budou testovat vytrasovaní lidé.  

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Krajská epidemiologická komise má za cíl ochranu veřejného zdraví. Je to odborný poradní orgán, který bude poskytovat informace kraji i ostatním. Je třeba vytvořit jeden sdílený prostor všech zdravotnických zařízení, který bude využíván pro potřeby umísťování lidí nemocných na covid + nebo lidi, kteří budou podezřelí, že ho mají."

Úřad MS kraje také slíbil krajské hygienické stanici, která trpí nedostatkem výpočetní techniky, že zapůjčí notebooky, odevzdané zastupiteli na konci volebního období.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail