Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezpečnostní rada MS kraje se znovu sešla. Řešil se znepokojivý nárůst případů onemocnění Covid 19 ve školách

V Ostravě se znovu sešla bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje. Odborníci, šéfové složek integrovaného záchranného systému a politici řešili současnou situaci v regionu a znepokojivý nárůst nemoci Covid - 19 ve školách. Byla aktivována krajská epidemiologická komise.

Se začátkem školního roku se stalo to, čeho se epidemiologové obávali. Ředitelka hygienické stanice oznámila, že v celém kraji není jediný okres, kde by nějaká škola neměla třídu v karanténě. Uzavřena ale byla zatím jen jedna a to Základní škola Aleše Hrdličky v Ostravě - Porubě. V ostatních školách jde nejvíce o 5 žáků na třídu a nebo o učitele.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Máme chycený průřez celého kraje, co se týká škol. Základní i střední školy a je to opravdu ve všech okresech i na Bruntálsku, kde došlo k zavlečení nákazy do ZŠ."

Bezpečnostní rada kraje se také dohodla, že aktivuje krajskou epidemiologickou komisi, která bude koordinovat případná opatření v boji s epidemií. Zatím je ale prý situace v celém regionu dobrá. Také ohniska koronaviru v OKD vyhasla. Objevilo se ale lokální ohnisko na Bruntálsku, takže začne znovu fungovat odběrové místo v Krnově, kde se budou testovat vytrasovaní lidé.  

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Krajská epidemiologická komise má za cíl ochranu veřejného zdraví. Je to odborný poradní orgán, který bude poskytovat informace kraji i ostatním. Je třeba vytvořit jeden sdílený prostor všech zdravotnických zařízení, který bude využíván pro potřeby umísťování lidí nemocných na covid + nebo lidi, kteří budou podezřelí, že ho mají."

Úřad MS kraje také slíbil krajské hygienické stanici, která trpí nedostatkem výpočetní techniky, že zapůjčí notebooky, odevzdané zastupiteli na konci volebního období.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Základní škola a mateřská škola Vřesovice,příspěvková organizace

od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Pavel Makový-Pohřební služba, s.r.o.

od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků