Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlatá tretra byla opět světová. Atleti byli nadšeni atmosférou i přes omezení kapacity

Zlatá tretra byla opět světová. I přes omezení kapacity zapřičiněném koronavirem vytvořili diváci skvělou kulisu a atleti byli nadšeni. Prý to bylo letos poprvé, co závodili v takovéto skvělé atmosféře. Podle primátora Ostravy si už podobnou akci lidé zasloužili.

Zlatá tretra je nejvýznamnější atletický mítink v České republice. V době aktivní kariéry si jej oblíbil i fenomenální sprinter Usain Bolt. Letošní ročník byl už 59 a ten příští tedy bude jubilejní. I proto chtěli závody pořadatelé uspořádat i v letošním roce, navzdory nejrůznějším omezením kvůli pandemii koronaviru. A povedlo se.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Já jsem hlavně rád, že je to právě Zlatá tretra, přece jen se jedná o jeden z nejstarších atletických mítinků na světě. Byly chvíle, kdy to vypadalo málo optimisticky, ale nyní jsem rád, že ta řada pokračuje."

Po konzultacích s epidemiology byla kapacita městského stadionu snížena na 5 tisíc osob, včetně pořadatelů. Samotní diváci pak museli být rozmístěni po celém hledišti. I přesto byli prý atleti nadšeni. Bylo to poprvé v letošním roce, co jim fanoušci vytvořili tak skvělou atmosféru. Jak už je zvykem, představili se největší domácí i světové hvězdy.

Jan Železný, ředitel Zlaté tretry: "Povedly se nám veliké věci. Na poslední chvíli jsme získali Warholma na 400 metrů překážek. Je zrovna ve velké formě. Máme v trojskoku Taylora, máme 6 zlatých medailistů z MS a dalších 10 medailistů z Dauhá."

Norský překážkář Warholm, pro kterého poslali pořadatelé soukromý tryskáč skutečně vyhrál a domácím fanouškům pak udělala největší radost Barbora Špotáková, který zvítězila hodem dlouhým 65 metrů a 19 centimetrů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy