Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z MS kraje smykovali jako ostřílení závodníci. Výcvik na uzavřeném polygonu měl zlepšit jejich řidičský um

Už dávno neplatí, že seniorům za volantem je lépe se obloukem vyhnout. I když jezdí opatrněji, často je jejich jízda mnohem bezpečnější, než u mladých řidičů. Pokud už ale s věkem ztrácejí jistotu a nebo si jen chtějí vyzkoušet své limity, mohou se zúčastnit kurzu v Centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě.

Jedu s dobou - to je název projektu pro seniory, kteří se i ve vyšším věku chtějí stále zdokonalovat a nebo si jen chtějí vyzkoušet nejrůznější řidičské dovednosti na bezpečném místě. Areál Centra bezpečné jízdy Libros má k tomu ty nejlepší podmínky. 

Dalimil Fryč, ředitel Centra bezpečné jízdy Libros: "Já ty seniory strašně obdivuju, že mají tu chuť i vitalitu, vezmou svůj vůz a přijedou tady. Jsou tady i časně ráno a chtějí. Je to na nich hrozně vidět a je to moc fajn." 

Senioři mají nejprve teorii, kde se dozví například novinky v pravidlech silničního provozu, zopakují si některé fyzikální zákonitosti a dozví se i o nových trendech v automobilismu. Pak už je čeká praxe. Vyzkoušejí si například zvládání smyku, brždění nebo aquaplaning.

anketa, účastníci kurzu: "Je to super, alespoň se naučíme pořádně jezdit." "To by mělo být pro všechny, jsou to zkušenosti k nezaplacení." 

Kurzy jsou mezi seniory velmi oblíbené i proto, že jsou zdarma. Hrazeny jsou z fondu zábrany škod. Nejstaršímu účastníkovi bylo 92 let. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy