Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tisíce litrů mléka vytekly, hasiči u převrácené cisterny zasahovali čtyři hodiny

Noční dopravní nehoda zablokovala dálnici D48 u Zelinkovic ve směru na Frýdek-Místek před tunelem Lysůvky. Z převrácené cisterny vyteklo 11 tisíc litrů mléka. Provoz na dálnici musel být přerušen.

video: HZS MSK

U dopravní nehody, které se stala před třetí hodinou ranní, zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů. Řidič cisterny nebyl zraněn.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: „Hasiči průzkumem zjistili, že z cisterny před jejich příjezdem vyteklo přibližně 11 tisíc litrů mléka. Na místo tak dorazili i zástupci Povodí Odry a odboru životního prostředí. Po zadokumentování nehody policisty pomohli hasiči s odpojením vleku od nákladního vozu a uvolnili tak na krátkou chvíli dálnici.“

Zbylé mléko z vleku, přibližně 6 tisíc litrů, následně přečerpal řidič do cisterny tažného automobilu. Poté mohli hasiči přistoupit k převrácení vleku zpět na kola.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: „Pomoci musela těžká technika. Velitel zásahu si na místo události povolal těžkotonážní jeřáb Demag spolu s vyprošťovacím speciálem Bison ze stanice v Ostravě-Zábřehu. S nimi dorazila i pojízdná dílna s technickými prostředky. Mezi nimi byly i zvedací a spouštěcí pneumatické vaky. Hasiči jeřábem opatrně nadzvedli vlek, vaky pod něj podsunuli a začali zvedat. Pro zmírnění dopadu na kola byly připraveny zmíněné spouštěcí vaky, do nichž vlek následně měkce dosedl.“

Po dobu vyprošťování byl na dálnici opět zastaven provoz. Zásah byl ukončen krátce před půl sedmou ranní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy