Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vláda přitvrzuje, začínají platit nová opatření proti koronaviru

Vláda České republiky ve čtvrtek od 13:30 hodin jednala o nových opatřeních v boji s koronavirem. Ministři zdravotnictví a školství poté na tiskové konferenci oznámili zpřísněná hygienická pravidla.

Během středy bylo v celém Česku pozitivně testováno rekordních 5335 lidí. Kvůli situaci ve čtvrtek mimořádně zasedla vláda. Kabinet měl původně nová opatření projednat v pátek, vláda ale musela zareagovat na aktuální alarmující čísla, ze kterých vyplývá, že epidemie koronaviru nepolevuje. Podle ministra Prymuly se reprodukční číslo zvedlo na 1,2.

Roman Prymula, ministr zdravotnictví ČR: "Současným růstem by zdravotnický systém byl do týdne na hraně svojí kapacity."

Od pondělí budou uzavřena veškerá vnitřní sportoviště, lidé mohou venku sportovat maximálně do počtu 20 lidí. Zavřít musí kina, divadla, a to na 14 dnů.

Opatření se dotýkají i oblasti školství. Mateřinky a první stupně základních školy i nižší stupně gymnázií by měly fungovat jako doposud, včetně družin. Podzimní prázdniny se prodlouží na týden.

Robert Plaga (ANO), ministr školství: "Vysoké a střední školy do pondělí musí přejít na distanční vzdělávání. Výjimku mají zdravotní obory. Děti na druhých stupních základních škol se budou ve třídách střídat po jednotlivých týdnech."

Pravidla se nemění pro hotely, penziony a další ubytovací zařízení. Omezení otevírací doby se ale dotkne restaurací a barů. Od pátku je omezena jejich otevírací doba do 20 hodin, navíc u jednoho stolu budou moct sedět maximálně 4 lidé, v obchodních centrech jen 2. Provozovatelé food courtů budou muset vypnout veřejná wi-fi pro své návštěvníky.

Podle ministra zdravotnictví se situace poměrně dramaticky mění. Opatření jsou aplikována v rámci nouzového stavu, vláda ale zatím nepřistoupila k povinnému nošení roušek venku, ale doporučuje jej. Nouzový stav platí v Česku od pondělí 5. října. Veškerá opatření vláda přijala jednomyslně.

Roman Prymula, ministr zdravotnictví ČR: "Ta opatření prostě udělat musíme."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

2G-spol. s r.o. - Přikrývky a polštáře - provozovna Louka

od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Perfekt práce Agentura s.r.o. - Zdibsko

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

RS agentura práce s.r.o., pracoviště HP-Pelzer s.r.o.

od 17 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků