Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stav v Domově Slunečnice je vážný. V boji s covidem pomůže i armáda

Stále platí, že Domov seniorů Slunečnice v Ostravě Porubě je největším ohniskem nákazy v MS kraji. Covid-19 má aktuálně 84 klientů a 44 zaměstnanců. Tedy zhruba každý třetí klient a každý čtvrtý zaměstnanec. Situace už je nezvladatelná a na pomoc zřejmě zavolá i armádu.

V Domově seniorů Slunečnice posilují noční služby, vyhlášen byl zákaz dovolených a čeká se na pomoc dobrovolníků a armády. To vše kvůli covidu-19, kterým se nakazila čtvrtina zaměstnanců a třetina klientů. Sedm z nich skončilo v nemocnici.

Radek Baran, ředitel Domova Slunečnice: “Armáda vám nepomůže ošetřovat klienty. Nemají lékaře, nemají ani zdravotní sestry, čili budou určeni jenom na logistické záležitosti.”

Přijet by mělo 11 vojáků a dneska nastoupil i první dobrovolník, další 3 by měli přijít v příštím týdnu, což je ale málo.

Radek Baran, ředitel Domova Slunečnice: “Potřebujeme asi tak 8 zdravotních sester a tak 12 minimálně pracovníků soc. služeb.”

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: “Snažíme se pomáhat i v zajištění personálu, myslím personálu z řad studentů, čili zprostředkováváme to přes přes pana docenta Procházku, který zastupuje děkana Lékařské fakulty.”

Stav pacientů, kteří se léčí s covidem-19 tady v domově seniorů není vážný. Všichni mají jen lehký průběh nemoci.

Kamarád jednoho z nakažených klientů: “Mám tady kamaráda, je v izolovaném oddělení, protože je pozitivní a tak mu nesu mu balíček, komunikuje telefonem, říká, že nemá žádné zvláštní problémy.”

Podobné problémy v menším rozsahu jsou i v Domově Čujkovova v Zábřehu, kde je momentálně 30 nakažených klientů a lidí z personálu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků