Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj žádá o pomoc armádu, vojáci budou pomáhat v domovech pro seniory

Se zajištěním chodu dvou sociálních zařízení v kraji by mělo pomoct třiadvacet vojáků, z nichž dva jsou zdravotníci. Moravskoslezský hejtman o to požádal Armádu České republiky. Pomoct by měli v Domově Slunečnice v Ostravě a v Domově pro seniory sv. Hedviky v Kravařích.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Počet lidí s onemocněním covid-19 v Moravskoslezském kraji roste a bohužel přibývají nemocní i v té nejohroženější skupině – mezi klienty sociálních ústavů. Tam je situace o to složitější, že nakažený je i personál a hrozí, že se o seniory nebude mít kdo starat. Proto jsem požádal vojáky, aby pomohli ve dvou domovech v Ostravě a v Kravařích, jejichž provoz je kvůli koronaviru vážně ohrožen."
Radek Baran, ředitel Domova Slunečnice: “Armáda vám nepomůže ošetřovat klienty. Nemají lékaře, nemají ani zdravotní sestry, čili budou určeni jenom na logistické záležitosti.”

Přijet by mělo 11 vojáků a dneska nastoupil i první dobrovolník, další 3 by měli přijít v příštím týdnu, což je ale málo.

Radek Baran, ředitel Domova Slunečnice: “Potřebujeme asi tak 8 zdravotních sester a tak 12 minimálně pracovníků soc. služeb.”

Armáda se podle hejtmana už osvědčila na jaře, kdy vojáci pomáhali při první vlně pandemie a v nouzovém stavu.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „V Domově Slunečnice v Ostravě by 11 vojáků mělo pomáhat zajišťovat logistiku pro každé z deseti pobytových pater tohoto sociálního zařízení. V Domově pro seniory sv. Hedviky v Kravařích by 12 příslušníků armády o klienty přímo pečovalo. Zajišťovali by manipulaci s imobilními klienty, pomohli s podáváním stravy, zdravotníci pak podávali léky.

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků