Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý a zdrogovaný běloruský řidič jel po D1 v neosvětleném kamionu, nadýchal 3,54 promile

Další neuvěřitelný případ vyšetřují policisté z Moravskoslezského kraje. Ve středu 4. listopadu v podvečer jim z dálnice D1 zavolal řidič, který je upozornil na "neobvyklou" jízdu kamionu. Poté, co policisté řidiče zastavili, se nestačili divit.

Nebezpečná jízda, vozidlo přejíždělo z pruhu do pruhu, náhle snížilo rychlost jízdy a navíc bylo neosvětleno. Toto vše nahlásil policistům řidič, který na dálnici narazil na polský kamion. Do příjezdu policistů kamion doprovázel, jel za ním. Snažil se, aby nikdo na dálnici nebyl ohrožen. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Sledovaný kamion s návěsem s mezinárodní značkou Polska jel po dálnici D1 ve směru jízdy na Ostravu. Policisté obvodního oddělení kamion na dálnici zaregistrovali nedaleko sjezdu na Studénku v odstavném pruhu. Řidič otevřel kabinu, ze které byl cítit značný zápach po alkoholu. Vyzvali ho k předložení dokladů k řízení vozidla a provozování vozidla, ty nenašel. Mužům zákona byl schopen předložit pouze cestovní pas." 

Řidič se z kabiny vypotácel a v opilosti byl podle policistů schopen pouze kývat hlavou. První dechová zkouška dopadla s hodnotou 3,24 promile, po dalším měření se hodnota vyšplhala až na neuvěřitelných 3,54 promile alkoholu. A to nebylo vše. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté muže vyzvali i k provedení orientanční zkoušce na přítomnost návykových látek, i ta byla pozitivní. Policisté dálničního oddělení cizince zadrželi, kamion řádně označili světelnými šipkami, nechali odtáhnout mimo dálnici a vyrozumněli majitele vozidla. Ten si vozidlo později převzal. Řidič byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění s ním proběhli procesní úkony. Jednání i nebezpečná jízda bude řešena formou zkráceného přípravného řízení. Cizinec je důvodně podezřelý ze spáchání několika porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy