Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letečtí záchranáři spěchali ke zraněnému na dálnici mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem

Zásah záchranných složek si vyžádala nehoda, která se stala v pátek večer na dálnici D56 u Sviadnova. Jednoho zraněného transportoval do nemocnice vrtulník.

Nehoda se stala kolem půl šesté. Do akce okamžitě vyjeli hasiči, policisté a zdravotníci. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž, jehož totožnost záchranáři během zásahu neznali, utrpěl při střetu život ohrožující poranění. Zasahující lékař zjistil zranění v oblasti hlavy a hrudníku. Stav pacienta vyžadoval uvedení do umělého spánku. Záchranáři zaintubovali jeho dýchací cesty a převedli jej na přístrojem řízenou ventilaci. Zajistili postiženého pánevním pásem, krčním límcem a uložili do vakuové matrace. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl muž vrtulníkem transportován do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej letečtí záchranáři předali do péče týmu tamního urgentního příjmu."

Okolnosti nehody vyšetřují policisté. Zjišťují, zda se po dálnici pohyboval chodec, nebo je zraněným někdo z lidí, kteří vystoupili z havarovaných vozidel. Podle prvotních informací se měla v místě srazit dvě osobní vozidla. Další zdroje uváděly, že chodec přebíhal přes dálnici a dvě vozidla ho srazila. Právě účastníci kolize poskytli zraněnému první pomoc a přivolali záchranáře. V době ošetřování byl zraněný při vědomí. 

Policisté zjistili, že přes dálnici skutečně přebíhal chodec. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Dnes kolem půl šesté odpoledne došlo na silnici D 56 v katastru Sviadnova na Frýdecko- Místecku ke srážce chodce s vozidly. K nehodě došlo ve směru na Frýdek-Místek v místě, kde je vzhledem ke stavebním pracím sveden provoz ze dvou do jednoho jízdního pruhu. Podle předběžných informací se měl po této frekventované komunikaci pohybovat chodec. Došlo ke střetu muže, který zřejmě silnici přecházel, s několika vozidly. Předběžně se jedná o tři osobní automobily. Chodec zraněný při nehodě byl předán do péče zdravotníků, kteří ho letecky transportovali do nemocnice. Případné požití alkoholických nápojů u řidičů vozidel policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami, výsledky tedy byly negativní. U chodce bude uvedené vzhledem ke zranění zjištěno dodatečně. Policisté jsou stále na místě, šetří okolnosti dopravní nehody. Provádějí potřebnou dokumentaci a další úkony. Jedná se aktuálně také o úkony identifikační, neboť totožnost muže je prozatím neznámá. Policisté usměrňují rovněž dopravu. Vzhledem k nehodě je stále směr na Frýdek-Místek neprůjezdný a policisté směřují řidiče na objízdnou trasu, která vede přes Sviadnov."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

CHAPYCHA INVEST s.r.o., pracoviště Dubí

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Key People CZ s.r.o. - pracoviště Kopřivnice

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Betonové domy s.r.o.- pracoviště

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků