Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vykradl rodinný dům, pak restauraci. Když přišel majitel, sáhl po motorové pile

Několik vloupání na Karvinsku má na svědomí teprve 23letý muž z Havířova. Kriminalisté mu připisují například vniknutí do rodinného domu nebo do restaurace.

Nevítaného hosta objevil minulý týden ve středu majitel rodinného domu v Albrechticích na Karvinsku. Muž přelezl zábradlí balkonu, rozbil sklo a dostal se dovnitř. Na místě nikdo nebyl, takže si mohl připravit nejrůznější věci, například oděvy. Po příchodu majitele zloděj zatarasil dveře a utekl s částí lupu. Způsobil škodu za 7000 korun. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "O pár hodin později, kolem půlnoci, měl ve stejné obci násilím vniknout do objektu restaurace. Přistihly ho ale přítomné osoby, kterým se naskytl ne zrovna příjemný pohled. Jim neznámý muž držel v ruce motorovou pilu, která byla v místě původně odložena. Pilu nestačil ale nastartovat, neboť poškozeným se podařilo neznámého „odzbrojit“. Ten se dal na útěk."

Policie muže brzy zadržela a zloděj si brzy vyslechl obvinění z "pokračujícího zločinu krádeže spáchaného dílem dokonaným i nedokonaným a z přečinu porušování domovní svobody". 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Muž není policistům neznámý. Den před výše uvedenými skutky si totiž vyslechl obvinění pro zločin krádeže. Jednalo se o případ z poloviny listopadu, kdy měl ve večerních hodinách násilím vniknout do domu v Havířově. Prohledal prostory a odcizil například boty či deštník. Škoda přesáhla 5 000 korun. Policisté v tomto případu postupně zjišťovali souvislosti a vyhodnocovali stopy, přičemž po analýze kompletních informací se dobrali jména podezřelého. Vypátrali ho (měl obuty odcizené boty), zadrželi a obvinili." 

Muž byl za "obdobné jednání" potrestán už v posledních třech letech, nejen proto teď skončil ve vazbě. I v návaznosti na nouzový stav mu hrozí až osmileté vězení.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SOFA Dog Wear PRODUCTION, s.r.o. - Prostějov

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

AGRIPROD s.r.o.

od 24 000 Kč/měsíc

Detail

MANN + HUMMEL Innenraumfilter (CZ) s.r.o.

od 45 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků