Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžařská sezona začíná, policisté budou u hranic i přímo ve ski areálech kontrolovat covid testy u lyžařů z ciziny

Lyžařská sezona v Beskydech právě začíná. Ski areály se musely přizpůsobit aktuálním koronavirovým omezením. Do akce však půjdou také policisté, kteří budou přímo v areálech, nebo i u státních hranic kontrolovat, zda k nám lyžaři z Polska a Slovenska přijíždějí s platnými testy na covid.

Některé beskydské ski areály zahajují sezonu už o tomto víkendu. S ohledem na poměrně teplé počasí museli jejich provozovatelé vydatně zasněžovat.

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “Doufejme, že se počasí umoudří, protože je to neskutečná zima, stále je teplo, nedá se zasněžovat, nepadá sníh, takže nejen covid je proti nám. Náš Ski areál Bílá jsme spustili v pátek. Budeme v provozu denně od 9 do 16 hodin.”

Na první lyžovačku se těší nejen místní lyžaři, ale také Poláci a Slováci, kteří přijedou, jen co jim to omezení na jejich území dovolí. Protože současná opatření nedovolují provoz ubytovacích zařízení, budou muset všichni lyžaři na sjezdovky dojíždět. U cizinců budou policisté kontrolovat, zda mají povinné covidové testy.

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: “V rámci běžného výkonu služby budeme kontrolovat platná opatření ministerstva zdravotnictví. Namátkově budeme provádět kontroly jednak v blízkosti hraničních přechodů, na silnicích, ale i na parkovištích poblíž lyžařských středisek, přičemž se v těchto místech zaměříme zejména na dodržování platných ochranných opatření ze strany přijíždějících cizinců, zejména Poláků.”

Pokud se situace nezmění, počítají v Bílé s tím, že budou mít zhruba o 30 procent méně lyžařů.

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “My ubytovací zařízení nemáme. Máme stravovací zařízení. Budeme mít otevřené výdejové okýnko, takže toto bude v provozu. Budou v provozu i půjčovny lyží se skiservisem. To jsou služby, které mohou být v provozu. Takže všechno, co může být v provozu určitě bude, protože je teď je doba předvánoční a potom vánoční a to je pro lyžaře stěžejní."

S ohledem na panující koronavirová omezení a zákaz ubytování se dá předpokládat, že do beskydských ski areálů budou minimálně do konce roku přijíždět zejména lyžaři z Ostravska.

Témata: policie,  Beskydy,  covid-19
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků