Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ski areály mohutně zasněžují, kvůli omezením ale zahájí asi až před Vánocemi

Na sjezdovkách v Beskydech i Jeseníkách běží naplno sněžná děla. Provozovatelé ski areálů jsou připravení zahájit sezonu v nejbližších dnech. Stále však žijí v obavách, jestli jim vláda nepřipraví nějaké nové omezení, které by začátek sezony odložilo.

Sjezdovky i běžkařské trasy budou mít už brzy dostatek sněhu, aby na ně mohli vyjet první lyžaři.

Na své první návštěvníky nadcházející sezony čekají také ve ski areálu v Mostech u Jablunkova.

Jiří Rucki, vedoucí ski areálu v Mostech u Jablunkova: “Využíváme mrazivé dny, kdy intenzivně zasněžujeme. Pokud to dovoluje klima a počasí, tak vždy tu sezonu otevíráme před vánočními svátky.”

Podobně na tom jsou s přípravou na sezonu i v jesenických areálech.

Josef Novák, Ski areál Annaberg: “Tu přípravu děláme, jako by se nic nedělo. Věříme tedy, že při nějakých omezeních bude ta sezona normálně fungovat.”
Bedřich Hrubý, Ski Expres Karlov: “Doufáme, že všechno pojede tak, jak by mělo jet a sezona bude v plném proudu.”
Libor Petrů, Ski areál Kopřivná: “Dáváme dohromady bufety tak, aby všechno fungovalo, jak má podle nařízení vlády.”

V areálech, kde mají vedle vleků také lanovky, mohou lyžaře a běžkaře vyvážet už nyní.

Jiří Rucki, vedoucí ski areálu v Mostech u Jablunkova: “V současné době se vede stále neoficiální polemika, zda-li provoz je možný či není možný vzhledem k pandemii. Ale vycházíme z reálu, kdy lanová dráha spadá jako prostředek hromadné přepravy osob,drážní. To znamená, pokud funguje přeprava ve vlacích a autobusech, nevidíme žádný důvod, proč by lanová dráha měla být nějak omezovaná.”

Lyžaři musí počítat s tím, že v areálech budou platit omezující hygienická opatření. Ta například sníží kapacitu restaurací nebo prodlouží čekání u vleků a lanovek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy