Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za jízdu bez řetězů v úsecích, kde to přikazuje značka, platí řidiči pokuty

Nepříjemné překvapení zažili o uplynulém víkendu motoristé, kteří dostali pokutu za to, že vjeli v Beskydech do lokalit, kde jsou podle dopravního značení povinné sněhové řetězy. Takových míst je nejen v Beskydech, ale v celém Moravskoslezském kraji několik.

Například v sobotu kontrolovali policisté řidiče, kteří jeli v Ostravici na oblíbené parkoviště u transformátoru. Právě tam ale museli použít řetězy. Ty však použil jen málokdo. Zatímco jedna hlídka řidiče bez řetězů už v Ostravici odkláněla na parkoviště, další pokutovala hříšníky, kteří nahoru za značku přece jen bez řetězů projeli. Na kluzké silnici totiž ohrožují nejen sebe, ale také pěší turisty na frekventované trase na Lysou horu.

Vít Březina, spolek Beskydhost: “Protože pokud nemají nasazené sněhové řetězy, tak ohrožují silně ty chodce, kterých na té cestě je spousta. Ti lidé si to někdy neuvědomují, ale na některých částech té cesty je ta situace taková, že přes den třeba ten sníh trošku roztaje, přes noc přimrzne a potom je to ledovka, na které se nedá to auto ovládat. A ve chvíli, kdy ti lidé nemají řetězy, tak opravdu ta bezpečnost chodců je velmi ohrožená.”

Řidiči, kteří mají sněhové řetězy, mohou bez problémů vyjet nejen na parkoviště u transformátoru, ale mohou parkovat také u hotelu Sepetná, které bývá volné.

Anketa: “Já nemám řetězy, tak jsme nemohli vyjet nahoru. My jsme tady ještě nikdy nebyli, takže to tu neznáme. Chtěli jsme zaparkovat jinde, ale tam už bylo plno, tak jsme to zkusili tady. Viděli jsme, že tam je značka, kdy musíme mít řetězy, tak jsme zaparkovali tady.”
Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Policisté v rámci běžného výkonu služby dohlížejí na dodržování veškerých pravidel silničního provozu. Kontrolují také řidiče motorových vozidel, zda v úsecích, v kterých jsou povinni užívat sněhové řetězy a také s ohledem k vlastní bezpečnosti a bezpečnosti pěších turistů, toto dodržují."

Řidiči by si měli při cestách do horských oblastí předem zjistit, kde jsou sněhové řetězy povinné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy