Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stále více lidí v Ostravě nemá ani na jídlo. Pomůže jim Dobrovolnické centrum ADRA

V Ostravě přibývá lidí, kteří se ocitli na hranici chudoby a otáčejí tak každou korunu. Do finančních problémů se dostávají zejména kvůli pandemii koronaviru, která trvá už déle než rok. Pomoc jim v této těžké době nabízí Potravinová banka spolu s Dobrovolnickým centrem Adra.

Stále více lidí v Ostravě nemá ani na základní potraviny. S žádostí o pomoc se obraceli nejen na pracovníky sociálních odborů městských obvodů, ale také na potravinovou banku, která ale jednotlivcům jídlo vydávat nemůže. Spojila se proto s dobrovolnickým centrem ADRA, kde si ho lidé mohou vyzvednout.

Dagmar Hoferková, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Ostrava: “Nyní máme v nabídce hlavně potraviny, které jsou trvanlivé. Pokud ta potřeba bude veliká, tak jsme domluveni s potravinovou bankou, že nám dodají i mléčné výrobky a uzeniny.”

Největší problémy mají v současné době maminky samoživitelky, které nemohou do práce, a žijí z ošetřovného a také živnostníci, kteří mají už rok zavřené provozy a nemají tolik peněz, na jaké byli zvyklí před pandemií

Pro potraviny si lidé mohou chodit ke vchodu budovy od hlavní cesty, tedy ulice Martinovské, a to volně každé úterý. Na ostatní dny kromě víkendů se ale musí objednat.

Dagmar Hoferková, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Ostrava: "Zapíše se do seznamu příjemců a nabere si do tašky, kterou máme připravenou vlastně všechno, co mu pomůže,"

Respirátory v současné době lidem v nouzi nabízí i sociální odbor porubské radnice.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Poruba: “Respirátory budeme na sociálním odboru předávat těm lidem, kteří nemají nárok na dávky hmotné pomoci a matkám, které jsou samoživitelky a jejich příjem je opravdu nízký.”

Na 20 tisíc respirátorů Poruba získala ze Státních hmotných rezerv.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy