Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recidivista ukradl bundu z budky u ostravské ZOO. Policistům řekl, že měl špatnou náladu

Oznámení od ženy, který viděla vloupání do parkovací budky na parkovišti před ZOO, řešili na konci února policisté v Ostravě. Hlídkám na místě pomohl pes Ryky, který muže vypátral. O nezvyklém případu ve čtvrtek 8. dubna informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Operační důstojník přijal oznámení, že neznámý pachatel vnikl přes spodní část do dřevěné budky před ZOO a otvorem vzal pracovní reflexní bundu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Dle svědkyně na místě si měl pachatel bundu obléct a utéct neznámo kam. Zde už nastává práce pro služebního psa jménem RYKY, který na základě pachové stopy prozkoumal terén. Zhruba 500 metrů od místa činu „vyčmuchal“ odcizenou bundu, kterou kriminalistický technik zajistil jako stopu. Začalo pátrání po pachateli, který při útěku odcizenou bundu odhodil." 

Policisté poté zjistili, že pachatelem je známý recidivista z Nového Jičína. Jde o 23letého muže, který se během zkráceného přípravného řízení přiznal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Jako důvod měl uvést, že zkratovitě jednal, neměl práci a měl špatnou náladu. Svou výpověď ukončil slovy, že je ochoten uhradit vzniklou škodu. Vzhledem k tomu, že byl v minulosti za obdobný skutek pravomocně odsouzen a potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy