Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu se pustili do úklidu obvodu. Nasbírali 4 a půl tuny odpadu

V Ostravě-Jihu uspořádali akci Ukliďme Jih. Odpadky sbíralo jak vedení radnice, tak dobrovolníci a připojili se i dobrovolní hasiči. Všichni nafasovali pytle a rukavice a pustili se do toho. Uklízelo se hned ve třech lokalitách obvodu.

Bělský les, okolí Korýtka a také okolí cyklostezky ve směru ze Zábřehu na Polanku teď září čistotou. Veškerý pohozený odpad v sobotu dopoledne uklidilo vedení radnice spolu s dobrovolníky a hasiči. Odpadkami naplnili 300 velkých plastových pytlů Větší odpad pak hromadili vedle nich. Podtrženo, sečteno, technické služby nakonec odvezli 4 a půl tisíce kilo odpadu.

Anketa: dobrovolníci: “Jsme tady za Ostrava-Info. My máme informační středisko i na Ostrava-Jih a dozvěděli jsme se, že je tady potřeba pomoct s pořádkem, tak jsme se do toho rádi zapojili.”
Šli jsme na procházku lesem a jen tak náhodou jsme potkali partičku lidí, tak jsme sebrali pytel, rukavice a směrem na procházce jsme posbírali co se dalo.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Lidé z radnice se rozhodli připojit aktivně k akci Ukliďme Česko. Nazvali jsme si ji Ukliďme náš Jih. No a v současné chvíli tady bojujeme s nepořádkem v lokalitě v Zábřehu. Jak můžete vidět, je to překvapující, ale v těsné blízkosti zahrádkářské kolonie, kde si lidé velebí své zahrádky, tak se nachází černá skládka.”

Lidé by se proto měli zamyslet a odkládat odpad tam, kam patří. Tedy do kontejnerů, odpadkových košů a do sběrných dvorů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy