Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní tábory v Beskydech už mají DDM plně obsazené a doufají, že je nikdo nezakáže

Už několik dnů mohou děti docházet do mateřských a základních škol, volnočasové aktivity jsou však i nadále zakázané. Děti tak stále nemohou navštěvovat své oblíbené kroužky. Domy dětí a mládeže však i přes nepříznivou situaci věří, že se v létě situace zlepší a budou se konat tradiční tábory.

Nejvíce zájmových kroužků nabízejí Domy dětí a mládeže. Ty jsou však kvůli koronavirovým omezením delší dobu prázdné. Jejich ředitelé ale doufají, že s postupným rozvolňováním budou moci děti začít navštěvovat i kroužky.

Václav Pospíšil, ředitel DDM Jablunkov: “V současné době žádnou činnost nevyvíjíme. V dané chvíli čekáme na vyjádření kraje.”
Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “My se už na děti těšíme velice. Připravení jsme velmi dobře. Jsme připravení otevřít kroužky okamžitě, jakmile dostaneme oficiální povolení a pokyn, že je otevřít můžeme.”

Oblíbené jsou u dětí také letní tábory. Domy dětí a mládeže pořádají nejen klasické pobytové, ale i příměstské.

Václav Pospíšil, ředitel DDM Jablunkov: “Na letní táborovou činnost jsme přichystáni. Protože, kdo je připraven, není překvapen. Takže na léto počítáme s tím, že budeme vyvíjet činnost. Ty termíny jsou už přesně dány. Máme i místa, kam jezdíme. Nabídka už vyšla mezi lidi, rodiče už děti hlásí a platí zálohy. Máme své turistické středisko, které je tady od nás kousíček. To je pro ty menší děti. Nepočítáme to mezi výjezdové, ale jsou přespávací. Máme i výjezdové, které je kousek od Brna, ale ty požadavky dneska jsou na příměstské tábory s různým zaměřením, takže máme 10 příměstských táborů.”
Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “My konáme 4 turnusy, desetidenní. Kapacita je 160 dětí. Měly možnost se přihlašovat od 1. ledna a zhruba 10. ledna byla kapacita vyčerpaná. Věříme tomu, že ty tábory se uskuteční, že to bude jako loni a v červenci se v těch Beskydech opravdu sejdeme. Takže tábory jsou připravené, momentálně ještě připravujeme hry a počítáme s tím, že ty tábory budou. Vůbec nepřipouštíme možnost, že by nebyly."

Zatímco pobytové tábory jsou už plně obsazené, v příměstských se ještě volná místa najdou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy