Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radary v Rychvaldě zpomalily dopravu na hlavních tazích, město teď řeší další ulice

Na měřiče rychlosti vozidel projíždějících hlavními tahy nedají dopustit v Rychvaldě. Přestože radary neslouží k pokutování hříšníků, doprava se zpomalila a město teď řeší další ulice.

Město Rychvald má za sebou zhruba rok měření rychlosti vozidel na hlavních tazích, kde bylo zapotřebí snížit rychlost projíždějících automobilů s ohledem na zajištění bezpečnosti provozu.

Pavel Staněk (SPD), místostarosta Rychvaldu: "Z výsledků toho zhruba více než ročního měření nám vyplývá, že polovina řidičů, kteří projíždějí obcí, dodržuje stanovenou rychlost. No a z té druhé poloviny je tam valná většina, kteří překračují v nějaké menší míře, po upozornění korigují na tu danou mezd a z těch, co ji překročí trochu víc, než je možno, tak část z nich tu rychlost taky koriguje, samozřejmě ne na tu povolenou, ale jsou i tací, kteří prostě ignoruji vše a jakékoliv značky a informační ukazatele berou opravdu, že to je pouze pro ně informační."
Anketa: "Radar je dobrý, správně postavený. Řidiči respektují, byť ne všichni."
Anketa: "Tam když jedete, tak vám to ukáže zpomalit. A když se vám tam ukáže číslo, to znamená, že tu padesátku překročíte a objeví se tam značka auta."

Radary nejen, že měří rychlost vozidel, ale také monitorují hustotu dopravy.

Pavel Staněk (SPD), místostarosta Rychvaldu: "Z dat, které z těch měřičů máme, tak to z těch příjezdových cest, které měříme, vyplývá že, jak po těch cestách, tak zejména středem obce je hustota dopravy zhruba šest tisíc vozidel v průměru za den, a to co se týká, jak jsem zmínil, těch řidičů, kteří nerespektují nic, tak je to dáno cirka taky zhruba těch 240 až 300 vozidel, které prostě nedodržují dopravní předpisy."

Tři radary na hlavních tazích hodlá radnice zachovat a současně zvažuje, že provede takzvané skryté měření na jiných místech. Podle výsledků se na tato místa zaměří strážníci se svým radarem.

Pavel Staněk (SPD), místostarosta Rychvaldu: "Ty radary, které jsou umístěné tam, kde jsou na těch hlavních tazích, ty tam zachováme. Ty původní, které byly, jsme přemístili na místní komunikace a vzhledem k tomu, že nemohou být všude, tak z některých míst, kde prostě nejsou nám přicházejí zprávy od občanů, že tam ta doprava jednak zhoustla a i ta rychlosti vozidel, že tam narůstá, tudíž i tam se chystáme provést nějaká měření pro nás potřebná k tomu, abychom si opravdu stanovili, zda tam přijdeme k nějakým opatřením, ať už se to týká formou sankcí, měření rychlosti policií a nebo nějakým zpomalovacím prvkům. Důležité pro nás je vědět, kdy postihneme právě ty, kteří ignorují absolutně vše."

Záznamy z radarů v Rychvaldě už také posloužily republikové policii při vyšetřování trestné činnosti, když zaznamenaly průjezd vozidel pachatelů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy