Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezajištěný pes bez náhubku vážně pokousal malou dívku, se zraněním musela na operaci, majitelka nadýchala skoro dvě promile alkoholu

Ostravští policisté se v posledních dnech setkávají s případy, kdy pes napadne dítě. Informovala o tom mluvčí Eva Michalíková s tím, že případy se odehrály v domácím prostředí i na veřejných místech. Nejvážnější se stal na konci května v Ostravě-Zábřehu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Žena ve věku 34 let přišla se svým čtyřnohým mazlíčkem na zahrádku jedné z restaurací a usedla ke stolu, který byl poblíž dětského koutku. Tak jako většina majitelů měla psa uvázat ke stolu. Během své návštěvy v hospůdce si měla zajít na toaletu či objednat pití a tudíž psa neměla pod neustálým dohledem. Jenže pes nebyl řádně zajištěn a neměl náhubek. Mezitím restauraci navštívila maminka s malou dcerou. Holčička si hrála v dětském koutku a během krátké chvilky se začal ozývat dětský pláč. V nestřeženém okamžiku se dívenka zřejmě musela přiblížit k psovi, který neměl náhubek a ten na ni zaútočil." 

Zranění dívky si vyžádalo operaci. Policisty a záchranáře na místo přivolal svědek události. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Muži zákona po příjezdu na místo začali zjišťovat příčiny této nešťastné události. Pes již měl nasazený náhubek, který však před incidentem prokazatelně neměl. Majitelka psa s policisty na místě nespolupracovala, její orientační dechová zkouška ukázala téměř dvě promile alkoholu v dechu." 

Policisté stále shromažďují důkazy a věc vyšetřují jako podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "V případě prokázání viny hrozí podezřelé ženě až jeden rok vězení."

Policie se v této souvislosti obrací na majitele psů i rodičů dětí, aby své děti poučili, jak se ke zvířeti chovat.

Doporučení pro majitele psů: Myslete vždy na to, že musíte mít vždy psa pod kontrolou, venku být na vodítku a mít nasazený náhubek. Zahrada či pozemek musí být zajištěn tak, aby volně pobíhající pes neměl šanci utéct, případně nepřeskočil plot a tím neohrozil jiného psa či kolemjdoucí lidi. 

Doporučení rodičům a dětem: Dávejte na své děti pozor a veďte je k tomu, jak se mají správně chovat ke psům. Poučte je, že nikdy nesmí sahat na cizího psa. V době krmení psa na něj nesahejte! V případě, že chce pes zaútočit a není jiná možnost úkrytu, nikdy se k tomuto neotáčejte zády, nejlepší je si kleknout, stočit hlavu do klubíčka a krýt si rukama krk a hlavu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy