Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pod Lysou horou začíná jezdit kyvadlový autobus, parkoviště u transformátoru bude zrušeno

Turisté, kteří zamíří na Lysou horu od Ostravice, se musí připraví na změny v dopravě. Známé parkoviště u transformátoru bude uzavřeno. Lidé mohou parkovat na jiných místech a k transformátoru se nechat vyvézt kyvadlovým autobusem.

Velký zájem o parkování v Ostravici je především o víkendech, kdy na Lysou horu stoupá nejvíce turistů. Ti motorizovaní teď budou muset kvůli uzavřenému parkovišti u transformátoru hledat jiná volná místa.

Pavlína Stankayová (KDU-ČSL), starostka Ostravice: “Takové plochy bohužel nemáme. Proto jsme se rozhodli a ve spolupráci s MSK jsme připravili na letošní letní sezonu kyvadlovou autobusovou dopravu, která by tady měla pendlovat vlastně po Ostravici a mezi Malenovicemi a Frýdlantem nad Ostravicí. A druhý autobus bude jezdit Samčanka, Gruň. Přímo v Ostravici budou moci lidé parkovat například u Sepetné, u pivovaru nebo na placeném parkovišti u pily.
Anketa: “Vím o tom. Vím, že to i přes zimu bylo uzavřené, ale tady výjimečně jezdím nahoru na tu opičárnu. Ono je na jednu stranu dobře, že se to uzavře.”
Anketa: “Musíme sem dojet autem, nejsme místní.”
Anketa: “Teď o tom nevím vůbec nic. To je pro mne novinka. Ale je to i tím, že jsme z daleka, od Kroměříže.”
Vít Březina, spolek Beskydhost: “Určitě budeme rádi, když ti lidé se vrátí k té původní myšlence turismu, to znamená dojet autobusem nebo vlakem někde pod ty hory a ten autobus jim pomůže přiblížit se blíže k těm vrcholům.
Pavlína Stankayová (KDU-ČSL), starostka Ostravice: “Lidé asi budou muset pomalinku zvykat na to, že budou muset využívat i třeba jiné prostředky než to auto, aby dojeli do hor a prostě se přiblížili třeba i tím autobusem nebo vlakem.”

Automobily stojící mimo parkoviště budou kontrolovat policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy