Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umělci na Pustevnách vytvářejí sochy z písku, tentokrát na téma beskydských šelem

Návštěvu beskydských Pusteven budou lidem po několik týdnů zpříjemňovat obří sochy z písku. Letošním tématem jsou šelmy. Na návštěvníky čeká například rodinka rysů.

VIDEO: TV Polar

Turisté a všichni návštěvníci Pusteven mohou v těchto dnech pozorovat, jak sochaři na sochách z písku pracují. Hotovo by měli mít v sobotu, kdy bude výstava zpřístupněna.

Dita Korčák Hrtusová, mluvčí společnosti Pustevny: “Umělci pracují na vytvoření soch z 90 tun písku, které připutovaly na Pustevny z vápenky ve Vitošově. Ten písek je speciální, aby se dobře sochařům upravoval. Práce na něm trvá skoro týden. Před tím, než vůbec začnou pracovat sochaři, tak je třeba jim vytvořit takové bábovičky do speciálního bednění. To dělají brigádníci. Ti ty bábovičky udusávají a potom až se bednění rozdělá, tak mohu začít svou práci sochaři.”

Letošní výstava je opět dobročinná a pomůže šelmám v Beskydech. Právě proto sochy také šelmy zobrazují. Vytvářejí je místní sochaři.

Roman Mikuš, sochař: “Tvořím rodinku rysů. Dá se říct, že to je moje první taková sólo socha. Loni jsem jen něco zkoušel, ale letos je to moje první dílo.”
Igor Kučera, sochař: “Zkušenosti s pískem má. Byl jsem na Slovensku v Košicích, Ružomberku, ale není jich tolik, jako mám se dřevem a s ledem. Postupně se do toho dostávám.”

Pokud sochy nezničí extrémně nepříznivé počasí, mohly by vydržet až do prvního sněhu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy