Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Olešné se jela dětská regata, ve které síly poměřili jachtaři z Česka, Polska a Slovenska

Přehrada Olešná u Frýdku-Místku patřila o víkendu mladým jachtařům. Do tradiční dětské regaty vyplulo více než 50 lodí se závodníky ve věku od 8 do 15 let.

Dětská regata na Olešné. Zdroj: TV Polar

Tradiční dětskou regatu pořádali jachtaři z Palkovic na přehradě Olešná.

Kamil Ščerba, ředitel závodů, předseda oddílu jachtingu TJ Sokol Palkovice: “Tady na Olešné pořádáme Interpohár, který je součástí závodů na Slovensku, v Polsku a v Čechách. Jedná se o dětské lodní třídy Optimist, Laser, dneska už se to teda jmenuje Inka, s tím, že tady máme 55 lodí a doufám, že nám bude přát počasí a že odjedeme krásný závod, který je letos poprvé dvoudenní. Vždycky byl třídenní, ale dle přání závodníků, kteří toho času moc nemají cestují hodně po Evropě, takže chtěly dvoudenní závod, takže máme tradiční dvoudenní závod tady na Olešné.”

Mezi závodníky jeli samozřejmě také jachtaři z palkovického klubu.

Vladimír Kováč, člen oddílu jachtingu TJ Sokol Palkovice: “Jezdím na lodi už od tří let, kdy jsem poprvé vstoupil na loď. Chtěl bych dosáhnout mistra České republiky v mladších žácích.”
Kamil Ščerba, ředitel závodů, předseda oddílu jachtingu TJ Sokol Palkovice: “Je to 8. ročník. Pořadatelé jsou dva. Moravskoslezský krajský svaz jachtingu ve spolupráci s Jachtingem TJ Sokol Palkovice s tím, že tady na Olešné to pořádáme už pošesté. Nepořádali jsme to pouze dvakrát z důvodu toho, že byla Olešná vypuštěná, kdy se čistila, tak jsme to pořádali na Slezské Hartě. Ale jinak je to tradiční závod s tím, že ti závodníci tady hrozně rádi jezdí, protože znají to okolí, ta příroda je tady úžasná, voda je pro ně úžasná. My se jim snažíme udělat takový ten servis, večer nějaké grilování tak, aby všichni i po těch závodech poseděli a mělo to i nějakou společenskou hodnotu. ”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy