Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci hradu Hukvaldy si připomněli život ve středověku

Návštěvníci hradu Hukvaldy se mohli v sobotu seznámit s tím, jak naši předci žili za středověku.

Ukázky na hradě Hukvaldy. Zdroj: TV Polar
Monika Štulcová, programový pracovník, průvodkyně hradu Hukvaldy: “Na tuto sobotu jsme si připravili ukázky ze života prostého lidu z období středověku. K vidění byla stanoviště, na kterých návštěvníci mohli zhlédnout mistra zbrojíře, písaře, švadlenu, mohli navštívit středověkou kuchyni a seznámit se s palnými zbraněmi. Lidé si při procházce hradem mohli vyzkoušet střelbu z luku, hodit kládou na terč a byly připraveny i soutěže pro děti. Tyto ukázky nám připravila středověká skupina Růže draka.”


Pavel Kolecký, návštěvník hradu: “My jsme tady přijeli z Frýdku-Místku. Líbí se mi tady, je to tady super. Viděli jsme tady spoustu věcí. Vyzkoušel jsem si střílení z luku a dobrý.”
Adam Kříž, návštěvník hradu: “Mě se tady nejvíce líbilo házení noži. Sice jsem se trefil jenom jednou, ale bylo to tady super. Je tady zajímavý hrad”
Michal Kříž, návštěvník hradu: “My jsme tady poměrně často, máme to tady rádi. Chodíme hlavně do té obory, co je kolem hradu, ale dneska to byla výjimečná akce, protože tady byly středověké ukázky. Děti viděly, jak se vařilo ve středověku, že neměli papriku nebo rajčata. Pak jsme si zaházeli, zastříleli, podívali se na hrad, který je celkem opravený a užili jsme si to.”
Margarita Slánská, návštěvnIce hradu: “My jsme tady přijeli jenom na piknik, ale nakonec jsme si řekli, že si zajdeme i tady na hrad. Přemluvila jsem kamarády, aby šli se mnou. Zkoušela jsem střílet z luku, viděli jsme různé ukázky, jak se třeba vařilo ve středověku a prošli jsme si hrad.”
Josef Kříž, návštěvník hradu: “Moc se mi tady líbilo, jak jsem házel noži, jak tady jsou ta zvířata a jak jsem se koukli na ten hrad. Je to poprvé, co jsem tady, kdy je slavnost. Krmili jsme oslíka a koukali na zvířátka a moc se mi to líbilo.”

Návštěvní sezona ještě zdaleka nekončí a návštěvníci se mohou těšit na další víkendové akce.

Monika Štulcová, programový pracovník, průvodkyně hradu Hukvaldy: “Tuto sobotu k nám zavítá velmi oblíbené Divadlo bez střechy se svou výpravnou komedií Zbojník všech zbojníků. V dalším týdnu, v sobotu 25. září, bych ráda pozvala na svatováclavské slavnosti, kde vystoupí skupina historického šermu Honoráta.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy