Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kuří rynek v centru Ostravy zdobí nové pítko. Voda z něj poteče na jaře

V centrálním obvodu Moravská Ostrava a Přívoz realizují vítězné projekty prvního ročníku participativního rozpočtu. Jedná se o 3 nápady obyvatel, na které radnice vyčlenila jeden milion korun. První z nich už je hotový. Pítko na Kuřím rynku.

V Jiráskovo náměstí v centru Ostravy zdobí nový prvek. Díky prvnímu ročníku participativního rozpočtu Náš obvod tady bylo umístěno pítko, které přijde vhod zejména k osvěžení v jarních a letních měsících.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Toto pítko bylo na 3. místě a stálo kolem sta tisíc korun. Objevily se nějaké vícepráce, měli jsme potrubí dál než bylo podle projektu, plus památkáři chtěli kolem toho pítka jinou dlažbu. To všechno se provedlo."
Žaneta Sochorková, autorka návrhu: “Jsem ráda, že to zvítězilo. Myslím, že to bude mít úspěch, že tady lidé budou okolo chodit a bude se jim to líbit. Tím, že je člověk pořád venku, tak má třeba špinavé ruce, nebo se potřebuje trošku napít a chtěl by si doplnit vodu do bandasky, takže tady to je místo, kde je pořád živo, pořád hodně lidí, takže si myslím, že to tady patří.”

Pítek je v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz více, teď už jsou všechny zazimované a voda z nich poteče opět na jaře.

Jan Horák, koordinátor participativního rozpočtu: “Pítko na Kuřím rynku je vlastně jeden ze tří projektů, které v loňském roce zvítězily. Další projekt je Komunitní park Jindřich, který se teď realizuje kousek od sadu Petra Bezruče a třetím projektem, který aktuálně realizujeme, je dráha na petanque a zahrádka pro nevidomé přímo v sadu Petra Bezruče.”

Oba projekty budou dokončeny ještě během tohoto měsíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy