Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velké firmy motivují zaměstnance k očkování výhodami i finančními příspěvky

Na stále přísnější podmínky související s koronavirem reagují také velcí zaměstnavatelé v regionu. V zájmu co nejnižší nemocnosti se snaží svým zaměstnancům nabízet výhodnější podmínky při očkování.

Motivace zaměstnanců k očkování je různá. Někde zajišťují očkování přímo na pracovištích, jinde dávají finanční odměny. Například v OKD dostávají naočkovaní pracovníci příspěvek ve výši 3000 korun.

Naďa Chatová, mluvčí OKD: “V OKD máme v tuto chvíli 77 % všech zaměstnanců, kteří prošli už kompletní vakcinací. Samozřejmě snažíme se dále motivovat. To znamená, že finanční příspěvek, který byl do konce roku, tak jsme prodloužili tak, že ti zaměstnanci, kteří projdou alespoň první dávkou do konce roku, mohou pak v příštím roce také po dokončení vakcinace o tento příspěvek požádat. Samozřejmě i nadále jsme připraveni zorganizovat očkování přímo na šachtách, co jsme udělali už několikrát, naposledy loni v listopadu. To mělo velký úspěch, kdy během vlastně jednoho dne přišlo 103 našich zaměstnanců a také 33 rodinných příslušníků.”

Ve vlastním očkovacím centru očkovali v průběhu roku také v Třineckých železárnách. Proočkovanost tam přesahuje 50 procent. Ze 7 tisíc zaměstnanců se jich přímo na pracovišti nechaly naočkovat zhruba 3 tisíce a další se očkovali v jiných centrech nebo u lékařů.

Očkování chystají také na šachtách společnost DIAMO.

Jana Dronská, mluvčí DIAMO: “Ve spolupráci se zdravotní pojišťovnou připravujeme speciální očkovací den pro naše zaměstnance, případně jejich rodinné příslušníky mobilním týmem. Bude přímo i tady na závodě Darkova a na dalších šachtách. Proočkovanost máme poměrně vysokou kolem 80 % a i přesto se ukazuje, že takováto akce má význam. Máme poměrně hodně zájemců.”

Příspěvky nebo jiné výhody nabízejí také další firmy nebo i radnice. Například v Havířově dostávají zaměstnanci za očkování 2500 korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy