Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třídenním maratonem na Lysou horu vybrali peníze pro nemocné děti

Lidé, kteří se od pátku do neděle vypravili na Lysou horu, mohli potkat dvojici sportovců, kteří na vrchol v průběhu víkendu stoupali opakovaně. Jejich cílem bylo proměnit vystoupané výškové metry za peníze pro nemocné děti.

Dobročinný třídenní opakovaný výstup na Lysou horu si naplánovali ultramaratonci Linda Tekeliová a Marek Svoboda. Lidé se ke sportovcům mohli průběžně přidávat směrem nahoru i dolů.

Linda Tekeliová, sportovkyně: “Máme tam čtyři děti, které potřebujeme zajistit a další děti vlastně, které jsou v pořadníku nadačního fondu. Jsou to děti, které vlastně jsou buď těžce nemocné a nebo tam máme teďka vlastně 21letou Nikolku, která měla na těžkou havárii a potřebuje vybrat penízky na léčbu, která ji bude čekat, má toho celkem hodně před sebou, takže se snažíme v tom strašně hodně pomoct a snažíme se vybrat opravdu pro ni co nejvíc peněz.”
Marek Svoboda, sportovec: “Délka trasy je zhruba 8 kilometrů, převýšení je přes 900 metrů jedna cesta. Chtěli bychom vydržet dvě noci nepřetržitě ode dneška do neděle do večera, když to půjde, nastoupat co nejvíc výškových metrů. Když se nám to povede 20 krát, 25 krát, bude to super. Nedá se to moc dopředu určit, protože ta situace se může měnit.”

Podél trasy na Lysou horu mohli lidé přispívat do pokladniček a i nadále mohou nemocné děti podpořit ve veřejné sbírce.

Linda Tekeliová, sportovkyně: “Vybíráme to prostřednictvím sbírky veřejné, která je uvedená na našich stránkách. Máme tady stánek, kde jsou předměty, které si lidé mohou zakoupit a z toho jde taky část na veřejnou sbírku a samozřejmě budeme mít sponzory a partnery, kteří nám pošlou za nastoupané metry penízky pro tyto děti. Takže budeme stoupat, stoupat, abychom vybrali co nejvíc.”

Dvojice ultramaratonců nakonec našlapala 180 km a překonala zhruba 11 500 výškových metrů. Do kasiček lidé vložili přes 17 tisíc korun s tím, že sbírka dále pokračuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy