Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci pekli cukroví pro zdravotníky. Putovalo do všech ostravských nemocnic

Desítky lidí vyslyšely výzvu Dobrovolnického centra ADRA a napekly cukroví pro zdravotníky vytížených nemocnic z Ostravy a okolí. Firmy i jednotlivci tak ukázali, že na ně myslí v této těžké covidové době.

Zdravotníci se v těchto dnech nezastaví. Nemocnice jsou kvůli nemoci covid-19 plné a přesčasy jsou tak na denním pořádku. V tomto předvánočním čase je podpořilo Dobrovolnické centrum ADRA kampaní Pečeme s vámi, do které se zapojily desítky lidí.

Dagmar Hoferková, vedoucí dobrovolnického centra: “Do pečení se zapojují různé firmy v rámci firemního dobrovolnictví, ale hlavně jednotlivci, kteří nám nosí napečené buchty, koláče, slané tyčinky. Zapojují se také školy, například zvláštní škola z Hlučína. Zapojují se různé farnosti. Například farnost Nová ves pod Ondřejnicí a také se zapojilo ze Studénky rodinné centrum.”

Slané i sladké dobroty, které lidé mohli do dobrovolnického centra nosit do 20. prosince, se v něm moc nezdržely. Zaměstnanci centra je ihned rozváželi na covidová oddělení ostravských nemocnic.

Renáta Zoubková, vrchní sestra, KARIM FNO: “Moc nás těší to, že si na nás někdo vzpomene zvlášť před tím vánočním časem, kdy skutečně ten počet přesčasových hodin stoupá .a maminky od nás taky jsou maminky a nemůžou bohužel dělat to, co dělají ty ostatní maminky, protože musí být tady.”

Kromě fakultní nemocnice dobroty putovaly i do vítkovické nemocnice a městské nemocnice. A v dobrovolnickém centru nezapomněli ani na záchranáře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy