Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkráloví koledníci přinášejí lidem radost a požehnání. Kasičky jsou i na Pradědu a Lysé hoře

I v Moravskoslezském kraji začala první den nového roku Tříkrálová sbírka. Letos, po pauze vynucené pandemií, kdy byla sbírka pouze virtuální, vyrazili koledníci znovu do ulic. Novinkou jsou statické kasičky na nejvyšších vrcholech Beskyd i Jeseníků.

Letos můžete také v ulicích měst a vesnic celého MS kraje znovu slyšet koledy, které zpívají děti v rámci Tříkrálové sbírky. V loňském roce jste mohli koledníky vidět pouze prostřednictvím počítačů, protože sbírka se konala pouze online. Také se vybralo mnohem méně peněz. 

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: "Jsme rádi, že už zase máme kolednické skupinky. Moc děkujeme koordinátorům, rodičům, které děti na sbírku vysílají, nicméně budeme k tomu přistupovat se vším respektem a opatrnostní." 

Kromě klasických skupinek koledníků, mohou dárci věnovat peníze i prostřednictvím statických kasiček s logem Charity. Budou na nejrůznějších veřejných místech, ale také na Lysé hoře a Pradědu.

Lukáš Curylo, ředitel Diecézní Charity Ostravsko-Opavské: "Bylo zapečetěno 3193 pokladniček, které budou putovat po celém MS kraji a na území diecéze." 

Peníze půjdou na 49 dopředu schválených projektů. Mezi nimi i je i plynofikace kotelny v budově Charity sv. Alexandra v Ostravě.

Josef Stoklasa, ředitel Charity sv. Alexandra: "Nyní topíme dřevem, ale je to z personálních důvodů obtížné, takže bychom chtěli letos přitáhnout plyn." 

Pokud nenarazíte na koledníky ani na statickou kasičku, můžete dar poslat na sbírkový účet 66008822/0800 nebo prostřednictvím webu trikralovasbirka.cz. 

Nahlásit chybu


K tématu
POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail