Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dlouhodobě zanedbané náměstí Vítězslava Nováka v Ostravě-Porubě projde revitalizací

Poruba chystá revitalizaci náměstí Vítězslava Nováka, které je dlouhodobě ve špatném stavu. Už se také ptala obyvatel, jak by si představovali jeho proměnu. A to na veřejném projednávání v kulturním domě Poklad.

Porubané se mohli vyjádřit k chystané revitalizaci náměstí Vítězslava Nováka. A to jak fyzicky, tak online díky veřejnému projednávání v kulturním domě Poklad. Stav náměstí je dlouhodobě neutěšený.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Považujeme to za velmi důležité, aby nám lidé, kteří tu lokalitu využívají, aby nám řekli své podněty, připomínky.”

Území má celou řadu limitů. Park uprostřed náměstí je totiž významným krajinným prvkem a velké zásahy v něm nejsou možné.

Libor Jacko, projektant: “Každý ořez se musí extra projednat. Dalším limitem je dopravní prostor, kdy je tam velké množství parkovacích míst, které parkují na komunikacích, které pro to nemají dostatečnou šířku.”

Navrhuje proto rozšířit silnici směrem k domům. Vzniknout by měla i nová parkovací místa, a to mezi Věžičkami a náměstím. Právě malý prostor na parkování vadí i lidem, kteří v lokalitě bydlí.

Anketa: jedna z obyvatelek Poruby: “Mě se tam nelíbí, že je to tam pořád rozježděné od aut. Jsou tam vedle chodníku výmoly plné vody.”

Lidé by v parku chtěli i více laviček, lepší chodníky a navrhují také prořezat keře, aby v něm bylo více světla.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail