Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Zábřehu vznikne atraktivní bydlení. Pozemky na ulici Středoškolská nabízí město

V Ostravě-Zábřehu vznikne atraktivní bydlení. O záměru prodat pozemky mezi ulicemi Středoškolská a U Studia pro výstavbu bytových domů rozhodli ostravští zastupitelé. Cena za pozemek je stanovena na bezmála 25 milionů korun.

Výborná dopravní dostupnost, blízkost středních, základních a mateřských škol i nákupního centra dělá z okolí ulice Středoškolská v Ostravě-Zábřehu žádanou lokalitu pro bydlení. Ostravský magistrát se tak na popud obvodu Ostrava-Jih rozhodl pozemky prodat.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Ten záměr bude vyhlášen až do konce července, takže je několik měsíců na zpracování návrhů. Bavíme se o větší lokalitě, kde podle jakéhosi ověření, by mohlo vzniknout kolem 217 bytů. V minulých měsících došlo dle městského ateliéru ke zpracování urbanistické studie, která to území analyzovala.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Celý prostor už byl prezentován na Mezinárodním festivalu investičních příležitostí a zájem je větší. Takže předpokládáme, že nabídky, možná i nadnárodní, přijdou a vznikne tady zajímavá lokalita, neboť ten záměr je vypsán opravdu komplexně.”

Nové bytové domy vzniknou tady na této louce o velikosti zhruba 20 tisíc metrů čtverečních a měly by být postaveny ve stylu takzvané zelenomodré infrastruktury

Anketa: obyvatelé okolních domů: “Možná něco menšího jo, ale ne úplně zastavěné.”
“Bytové domy by mi asi nevadily.”

Jednou z podmínek pro potenciální zájemce je poskytnout minimálně 10 % z vybudovaného bytového fondu k zajištění dostupného bydlení.

Nahlásit chybu


K tématu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail