Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těžba na Dole ČSM se prodlouží prozatím o půl roku, další možnosti mají vyplynout z analýzy

Na Dole ČSM se konal tiskový brífink, kterého se zúčastnilo vedení společnosti, zástupci odborů a náměstek ministra financí. S jistotou lze říct, že těžba bude pokračovat o dalšího půl roku. Následná analýza má ukázat možnosti těžby až do roku 2025.

Těžba černého uhlí na dvou šachtách Dolu ČSM měla být ukončena na konci tohoto roku. Nyní se vedení společnosti dohodlo s ministerstvem financí, že se těžba prodlouží.

Roman Binder, náměstek ministra financí: "Představenstvo OKD v pátek schválilo pokračování těžby do druhého kvartálu roku 2023 tak, jak se diskutovalo, jestli ten konec bude na konci roku 2022, nebo tam bude nějaké protažení v těch prvních měsících příštího roku. Toto rozhodnutí představenstvo udělalo.”

Ministerstvo nyní požaduje po společnosti, aby zpracovala analýzu možného pokračování těžby až do roku 2025, a to z důvodu energetické bezpečnosti v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině.

Roman Sikora, předseda představenstva OKD: “Zpracovat takovou analýzu není jednoduché. Je to současná cena uhlí, která nemusí v cílovém roce být na takové úrovni, jako je dnes. Je to mezinárodní politická situace, která nahrává, nenahrává konkurenčním dodavatelům na území ČR v oblasti koksovatelného a energetického uhlí, jsou to zaměstnanci. Je to celá řada báňsko geologických a především ekonomických vlivů, které musíme v naší studii posoudit.”

Analýzu by společnost chtěla mít zpracovanou do konce června.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail