Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič nezvládl předjíždění, ze zdeformované octavie po nárazu do stromu ho museli vyprošťovat

K vážné dopravní nehodě spěchali ve čtvrtek odpoledne záchranáři na silnici mezi Horními Bludovicemi a Bruzovicemi. Oznámeno bylo několik zraněných, z toho jeden zaklíněný.

Nehoda byla ohlášena v 16. hodin. Společně s havířovskými hasiči k zásahu vyjeli zdravotníci záchranné služby a z Ostravy přeletěl i vrtulník. První pomoc zraněným poskytovali lidé, kteří byli svědky kolize. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "K dopravní nehodě mělo dojít poté, co řidič Škody Octavie nezvládl řízení po předjíždění jiného vozidla. Vyjel mimo vozovku, kde naboural do stromu. Do Fakultní nemocnice v Ostravě byl přepraven letecky. Ošetření a převoz do nemocnice v Havířově si vyžádala i zranění dvou spolujezdců. Nehodu dále vyšetřují dopravní policisté."

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu hasičů na místo nehody už byly dvě zraněné osoby odvezeny na ošetření, třetí museli hasiči z havarovaného auta opatrně vyprostit – pomocí hydraulických nástrojů. Na páteřní desce ji předali posádce vrtulníku LZS."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Naše posádky ošetřovaly tři pacienty, jednoho 19letého muže a dva o rok starší muže. U jednoho, který byl ve vozidle po nehodě zaklíněný, řešili těžké poranění břicha a hrudníku. Po stabilizování byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice. U dvou dalších pacientů se jednalo o středně těžké poranění hlav s podezřením na otřes mozku. Tito byli po převozu předáni na chirurgické ambulanci nemocnice v Havířově."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy